رفتن به بالا
  • دوشنبه - ۲۳ آبان ۱۴۰۱ - ۱۰:۰۰
  • کد خبر : ۱۳۰۸۵
  • چاپ خبر : پیام محمدمهدی اسماعیلی به پانزدهمین جشنواره موسیقی نواحی

پیام محمدمهدی اسماعیلی به پانزدهمین جشنواره موسیقی نواحی

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در آستانه برگزاری پانزدهمین جشنواره موسیقی نواحی ایران پیامی را منتشر کرد. به گزارش خبرآوا و به نقل از ستاد خبری پانزدهمین جشنواره موسیقی نواحی ایران، محمدمهدی اسماعیلی در آستانه برگزاری این دوره از جشنواره پیامی را خطاب به مخاطبان و هنرمندان حاضر در این رویداد منتشر کرد. متن پیام وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی به شرح زیر است: به نام خدا هنر موسیقی جان گرفته از جلوه‌های تلاش و کوشش مردمان این دیار کهن با بن مایه‌های اعتقادی، معنوی و […]

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در آستانه برگزاری پانزدهمین جشنواره موسیقی نواحی ایران پیامی را منتشر کرد.

به گزارش خبرآوا و به نقل از ستاد خبری پانزدهمین جشنواره موسیقی نواحی ایران، محمدمهدی اسماعیلی در آستانه برگزاری این دوره از جشنواره پیامی را خطاب به مخاطبان و هنرمندان حاضر در این رویداد منتشر کرد.

متن پیام وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی به شرح زیر است:

به نام خدا

هنر موسیقی جان گرفته از جلوه‌های تلاش و کوشش مردمان این دیار کهن با بن مایه‌های اعتقادی، معنوی و اخلاقی در طول قرن هاست که بیانگر بخشی از مجموعه فرهنگ و هنر والای ایران اسلامی می‌باشد.

در این رهگذر موسیقی نواحی ایران به عنوان نگاهدارنده و پاسبان سنت موسیقایی این سرزمین، گوهری است زرین که با گذر از گردش ایام در طول قرن‌ها، راه پیدا و پنهان خود را از میان اقوام و سرزمین‌های مختلف نسل به نسل با صداقت، اصالت و هویت همچون جویباری آرام طی کرده و به امروز رسیده است.

میراثی گرانبها، وحدت‌آفرین و سرشار از معرفت، حکمت و کرامت در بین اقوام کشور عزیزمان ایران که در گستره ملی، همواره در چارچوب تعاملات فعال دیپلماسی فرهنگی به عنوان یکی از سفیران این مرز و بوم پرگهر با سایر ملل مورد توجه قرار گرفته است.

اکنون و در گام پانزدهم، جشنواره موسیقی نواحی ایران در امتداد دوره‌های پیشین و این‌ بار با یک ساز و کار علمی هنری، وحدت گفتمان موسیقایی جهان اسلام را ترسیم خواهد کرد و با نگاهی به سنت‌های قومی و گفتمان‌های موسیقایی جهان اسلام، امید است که این رنگین‌کمان فرهنگی نمایانگر وحدت بزرگ اسلامی باشد.

این جشنواره فرصتی برای همنشینی و هم‌افزایی میان اقوام ایران با ایجاد بستری برای قدرشناسی از این گنجینه‌های بی‌بدیل ایرانی است که سال‌ها عمر خود را وقف فرهنگ و هنر اصیل این سرزمین کرده‌اند.

در این راستا صمیمانه زحمات همه دست‌اندرکاران پانزدهمین جشنواره موسیقی نواحی ایران را پاس می‌دارم و از هنرمندان و همکارانم در معاونت امور هنری، انجمن موسیقی ایران و اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان گلستان در برگزاری این جشنواره که در راستای راهبرد توسعه فرهنگی هنری دولت سیزدهم قرار دارد، قدردانی می‌کنم و امیدوارم تداوم این جشنواره ارزنده باعث اهتمام بیش از پیش به شناخت و حفظ موسیقی نواحی کشور و تکریم حافظان و پیشکسوتان این گونه ارزشمند موسیقایی شود و برای خادمان فرهنگ و هنر سلامتی و سرفرازی آرزو می‌کنم.»

اخبار مرتبط:

پانزدهمین جشنواره موسیقی نواحی ایران برگزار می‌شود

اخبار مرتبط


ارسال دیدگاه