رفتن به بالا
  • سه شنبه - ۲۲ خرداد ۱۴۰۳ - ۱۵:۱۶
  • کد خبر : ۲۳۱۸۸
  • چاپ خبر : کتاب «تصنیف‌های دوره‌ قاجار به روایت عبدالله دوامی» منتشر شد

کتاب «تصنیف‌های دوره‌ قاجار به روایت عبدالله دوامی» منتشر شد

تصنیف‌های دوره‌ قاجار به روایت عبدالله دوامی و به نوشته فرامرز پایور به تازگی روانه بازار موسیقی شده است. این اثر که در قالب یک جلد کتاب منتشر شده،‌ توسط فراز مجیبی آوانگاری و انتشارات ماهور نیز این اثر را منتشر کرده است. فراز مجیبی درباره این اثر نوشته است: « استاد عبدالله دوامی به […]

تصنیف‌های دوره‌ قاجار به روایت عبدالله دوامی و به نوشته فرامرز پایور به تازگی روانه بازار موسیقی شده است.

این اثر که در قالب یک جلد کتاب منتشر شده،‌ توسط فراز مجیبی آوانگاری و انتشارات ماهور نیز این اثر را منتشر کرده است.

فراز مجیبی درباره این اثر نوشته است: « استاد عبدالله دوامی به دلیل بهره‌مندی و ارتباط گسترده با نوازندگان شاخص و راویان اصلی ردیف و خوانندگان و تصنیف‌سازان مختلف و نیز مهارت در نوازندگی ضرب و خوانندگی، به عنوان مهم‌ترین مرجع و راوی ردیف آوازی و تصانیف دوره قاجار محسوب می‌شد. نوع نگاه زیباشناسانه در انتخاب تصانیفی که با اصالت‌های موسیقی دستگاهی همگن و منطبق هستند در مقابل تصانیفی که از عیار هنری کمتری برخوردار بوده و یا بیشتر جنبه مردم‌پسند داشته‌اند، اصلی‌ترین ویژگی روایت او از تصانیف دوره قاجار است.

کامل‌ترین آوانگاری کارگان ایشان مربوط است به نوشته استاد فرامرز پایور که در این کتاب به عنوان مرجع اصلی قرار گرفت. علاوه بر تطبیق دقیق حروف و کلمات شعر با نت‌ها نسبت به مرجع اصلی، تلاش کرده‌ام تا نوع آوانگاری باعث ارتباط بیشتر خوانندگان و نوازندگان، در سطوح مختلف هنری با آن شود.»

این کتاب با قیمت ۷۵۰ هزار تومان به بازار عرضه شده است.

منبع: ایسنا

اخبار مرتبط


ارسال دیدگاه