رفتن به بالا
  • یکشنبه - ۱۳ خرداد ۱۴۰۳ - ۱۴:۴۴
  • کد خبر : ۲۳۰۹۰
  • چاپ خبر : آغاز همکاری یک ترانه سرا با خواننده جدید

آغاز همکاری یک ترانه سرا با خواننده جدید

یکی از آهنگسازان و ترانه سرایان کشورمان در تشریح تازه ترین فعالیت های خود از همکاری با یک خواننده برای انتشار اولین آلبوم رسمی خود در فرآیند تولید و عرضه آثار موسیقایی خبر داد. پوریا متابعان آهنگساز و ترانه سرا که از سال ۱۳۸۵ مجموعه فعالیت هایی را در قالب آهنگساز، تنظیم کننده و ترانه […]

یکی از آهنگسازان و ترانه سرایان کشورمان در تشریح تازه ترین فعالیت های خود از همکاری با یک خواننده برای انتشار اولین آلبوم رسمی خود در فرآیند تولید و عرضه آثار موسیقایی خبر داد.

پوریا متابعان آهنگساز و ترانه سرا که از سال ۱۳۸۵ مجموعه فعالیت هایی را در قالب آهنگساز، تنظیم کننده و ترانه سرا با هنرمندان مختلف موسیقی کشورمان آغاز کرده است، در تشریح تازه ترین کارهای جدیدش توضیح داد: در حال حاضر مشغول ساخت اولین آلبوم رسمی هادی حاجیلو با همکاری مجموعه «آوای هنر» هستم که به زودی در دسترس مخاطبان قرار خواهد گرفت. این آلبوم فضای پاپ – سنتی دارد و در تلاش هستیم که بتوانیم هر چه زودتر برای اجراهای زنده آماده شویم، آهنگسازی تمامی قطعات هم به عهده من بوده است. ضمن اینکه در ادامه فعالیت های اجرایی دیگر، آلبوم تلفیقی در دست تولید دارم که قرار است در قالبی متفاوت به صورت دیجیتال آماده انتشار شود.

وی که سابقه همکاری با هنرمندانی چون بابک جهانبخش، پویا نیک پور، مهدی مقدم، کامران عطا، سعید عرب، ناصر زینعلی را در کارنامه فعالیت های موسیقایی خود به ثبت رسانده است با اشاره به جریان نوین عرصه شعر و ترانه گفت: من هم بر این باورم ترانه امروز تا حد زیادی به تکرار رسیده و نیاز به تغییر اساسی در این مقطع زمانی داریم. از سویی دیگر دایره واژگان محدود مورد قبول در ترانه، مخاطب را با اشعار کمی سنگین تر و حتی شعر کلاسیک ما بیگانه کرده است. این موج، حتی ترانه با زبان میانه را هم درگیر و آن را تا حد زیادی ساده سازی کرده است. در حالی که ما می توانیم از تصاویر بدیع تر در هر نوع ترانه استفاده کنیم و مخاطب را دوباره با تصاویر شاعرانه آشتی دهیم.

این شاعر و ترانه سرا در ادامه صحبت های خود با تاکید بر اینکه استفاده از اشعار کلاسیک می تواند تاثیر مثبتی در مسیر ترانه سرایی امروز داشته باشد، اظهار کرد: استفاده از اشعار کلاسیک در کنار موسیقی مدرن باعث می شود نسل نو که بیشترین مخاطب موسیقی هستند، ارتباط عمیق تری با اشعار کلاسیک برقرار کنند. ما وامدار ادبیات کهن این سرزمین هستیم و باید در این زمینه تلاش های بیشتری صورت گیرد. در کنار استفاده از سازهای اصیل ایرانی در موسیقی مدرن و تلفیق آنها با موسیقی روز، اشعار کلاسیک نیز می‌توانند تاثیر مثبت داشته باشند.

متابعان در بخش پایانی صحبت هایش درباره نوع ارتباط بین خواننده و ترانه سرا توضیح داد: فرمول خاصی برای این مسیر وجود ندارد. هر کس می تواند بخشی از تجربیات شخصی خود را در اختیار دیگران بگذارد. به عقیده من کار باید پله پله انجام شود. این به معنای آن است که ابتدا با افراد کمتر شناخته شده چه از لحاظ خوانندگی و چه آهنگسازی ارتباط بگیرند. اگر آثارشان خوب باشد به مرور اتفاقاتی که منجر به پیشرفت شود برای آنها رقم خواهد خورد. سنگ بزرگ جلوی راه خیلی از کسانی که تازه شروع کرده اند این است که فکر می کنند اگر فلان خواننده مطرح یک کار ما را بخواند مسیر را طی کرده اند اما به این شکل نیست. این مسیر باید قدم به قدم با کسب تجربه و ارتباطات ساخته شود.

منبع: مهر

اخبار مرتبط


ارسال دیدگاه