رفتن به بالا
  • شنبه - ۹ تیر ۱۴۰۳ - ۱۶:۰۶
  • کد خبر : ۲۳۳۹۰
  • چاپ خبر : اعلام جزییات دومین جشنواره ملی نی انبان در كیش

اعلام جزییات دومین جشنواره ملی نی انبان در كیش

رییس دومین جشنواره ملی نی‌انبان كیش با اشاره به استقبال كم نظیر هنرمندان از این رویداد، گفت: گروه‌های اجرا كننده در بخش نهایی جشنواره مشخص شدند. ناصر قاسمی‌ نیا با بیان اینكه ۲۸ گروه در جشنواره ملی نی انبان كیش حضور داشتند، افزود: از این بین در مجموع ۵۶ اثر به دبیرخانه این جشنواره ارسال […]

رییس دومین جشنواره ملی نی‌انبان كیش با اشاره به استقبال كم نظیر هنرمندان از این رویداد، گفت: گروه‌های اجرا كننده در بخش نهایی جشنواره مشخص شدند.

ناصر قاسمی‌ نیا با بیان اینكه ۲۸ گروه در جشنواره ملی نی انبان كیش حضور داشتند، افزود: از این بین در مجموع ۵۶ اثر به دبیرخانه این جشنواره ارسال شد.

وی به حضور هنرمندان از استان‌های هرمزگان، خوزستان، بوشهر، كرمان و فارس اشاره كرد و این استقبال را در تاریخ برگزاری رویدادهایی با عنوان موسیقی جنوب در جزیره كیش بی سابقه دانست.

رییس دومین جشنواره ملی نی‌انبان كیش با بیان اینكه گروه «شیلو» به سرپرستی امید صفاری سیما از شهر چغادك استان بوشهر، گروه «حصیر» به سرپرستی جلیل ملاح كنگانی از شهر كنگان بوشهر، گروه «كوب كا» به سرپرستی حسن دانشور و گروه «سار» به سرپرستی امیر تنگسیری از شهر آبادان به بخش نهایی راه یافتند، ادامه داد: گروه «هورا» به سرپرستی اسد طغیانی از بندر ماهشهر، «هلیل‌نوازان» به سرپرستی علیرضا جلالی از جیرفت، «كوش» به سرپرستی قائم شهمرادی از بندرعباس، گروه «فیدوس» به سرپرستی جمال نیكویی از شیراز و گروه «بومیان كیش» به سرپرستی صالح احمدپور از جزیره كیش با رای پایانی هیات انتخاب جشنواره، دیگر گروه‌های راه یافته به مرحله نهایی برای اجرای زنده هستند.

وی با اشاره به اینكه این رویداد هم‌زمان با برگزاری فستیوال تابستانه كیش از 12 تا 15 تیر ماه سال جاری برگزار می‌شود، بیان كرد: افتتاحیه و اختتامیه جشنواره در سالن خلیج فارس مركز همایش‌های بین‌المللی كیش شكل اجرایی به خود می‌گیرد و جزییات تكمیلی شامل برنامه، ساعت اجراها و سالن‌های دیگر برگزاری رویداد نیز در نشست خبری روز 12 تیر ماه به اطلاع عموم علاقمندان خواهد رسید.

ایمان سیاه‌ پوشان، احمد پاداش و نبیل یوسف شریداوی اعضای هیات انتخاب دومین جشنواره ملی نی‌انبان كیش را تشكیل می‌دهند.

 

اخبار مرتبط


ارسال دیدگاه