رفتن به بالا
  • پنجشنبه - ۲۴ اسفند ۱۴۰۲ - ۱۷:۵۰
  • کد خبر : ۲۱۹۴۸
  • چاپ خبر : «بهترین حال» شنیدنی شد

«بهترین حال» شنیدنی شد

گروه «هم‌صدایان طنین» در آستانه فرا رسیدن سال نو و آغاز ماه مبارک رمضان، نماهنگ «بهترین حال» را با حضور اسماعیل آذر و همراهی تعدادی از هنرمندان کودک و نوجوان عرصه موسیقی منتشر کرد. گروه «هم‌صدایان طنین – هم‌آوایی بین‌المللی الغدیر طهران» همزمان با فرا رسیدن ماه مبارک رمضان و تلاقی این ایام گرانقدر با […]

گروه «هم‌صدایان طنین» در آستانه فرا رسیدن سال نو و آغاز ماه مبارک رمضان، نماهنگ «بهترین حال» را با حضور اسماعیل آذر و همراهی تعدادی از هنرمندان کودک و نوجوان عرصه موسیقی منتشر کرد.

گروه «هم‌صدایان طنین – هم‌آوایی بین‌المللی الغدیر طهران» همزمان با فرا رسیدن ماه مبارک رمضان و تلاقی این ایام گرانقدر با لحظه تحویل سال و نوروز ۱۴۰۳ اقدام به انتشار نماهنگی با عنوان «بهترین حال» در قالب «دعای تحویل سال فارسی» کرده اند.

هادی نصیری سرپرست گروه «هم‌صدایان طنین – هم‌آوایی بین‌المللی الغدیر طهران» درباره این نماهنگ توضیح داد: پس از تولید اثر «نیکونام های پروردگار» یا همان «اسماءالحسنی فارسی» در ماه مبارک رمضان گذشته و انتشار گسترده‌ای که انجام گرفت، این بار تلاش کردیم تا اثر خاطره انگیز دیگری را با نام «بهترین حال» به زبان شیرین فارسی‌ تولید و منتشر کنیم.

وی افزود: بهترین فرصت برای تحقق این امر، تلاقی سال نو و ماه مبارک رمضان بود؛ به همین سبب دعای تحویل سال، به عنوان سوژه اصلی انتخاب شد. شرایطی که سال هاست مردم عزیز ایران هنگام تحویل سال و در کنار هفت سین، این دعا را به زبان عربی می خوانند، اما امسال می توانند این دعای زیبا را با زبان شیرین فارسی هم زمزمه کنند؛ به اعتقاد من این پروژه تلفیق مناسبی از آیین و رسوم کهن ایران با چاشنی موسیقی سنتی و اصیل ایرانی است.

آهنگساز و کارگردان این نماهنگ بیان کرد: پیش تولید نماهنگ «بهترین حال» از پاییز سال ۱۴۰۲ آغاز شد و در زمستان هم کار ضبط استودیویی و تصویربرداری آن در عمارت کاظمی به سرانجام رسید. از ویژگی های بارز و جالب توجه این نماهنگ هم می توان به دکلمه خوانی زیبای اسماعیل آذر و شعر روان و جذاب این قطعه که سروده ای از ایمان طرفه است، اشاره کرد.

نصیری در بخش دیگری از صحبت های خود گفت: از ویژگی های دیگری که می توان درباره این نماهنگ به آن اشاره کرد، حضور نونهالان دهه نودی به عنوان نوازنده های سازهای اصیل و سنتی ایرانی است که حال و هوای بسیار مثبتی به پروژه انتقال دادند و فضای این اثر را جذاب تر کردند. به هر حال امیدواریم توانسته باشیم در آستانه سال نو، به معنای واقعی «بهترین حال» را به هم‌میهنان عزیز داخل و خارج کشور هدیه دهیم.

سرپرست گروه «هم‌صدایان طنین – هم‌آوایی بین‌المللی الغدیر طهران» در معرفی عوامل اجرایی نماهنگ «بهترین حال» توضیح داد: ایمان طرفه شاعر، پیام کریمی تنظیم کننده، علی اکبر مرآتی تصویربردار و تدوین، علیرضا جلالی صدابرداری و میکس، فاطمه تفتی گرافیست و بنده به عنوان آهنگساز و کارگردان اعضای گروه اجرایی پروژه را تشکیل می دهند.

گروه هم‌آوایی بین‌المللی الغدیر طهران از گروه‌های هم خوانی در حوزه تولید آثار موسیقایی ملی و مذهبی است. این گروه از جمله مجموعه‌هایی است که با هدف ترویج فرهنگ آیئینی و ملی، تولیدات خود را در فضای مجازی به طور کامل منتشر و در دسترس عموم علاقه‌مندان قرار می‌دهد.

منبع: مهر

اخبار مرتبط


ارسال دیدگاه