رفتن به بالا
  • چهارشنبه - ۱۱ بهمن ۱۴۰۲ - ۱۲:۵۴
  • کد خبر : ۲۱۱۸۶
  • چاپ خبر : آیین نکوداشت استاد «علیرضا نادری» برگزار شد

آیین نکوداشت استاد «علیرضا نادری» برگزار شد

آیین نکوداشت استاد «علیرضا نادری» با حضور پر شور علاقه‌مندان به فرهنگ و هنر لرستان در تالار شهید آوینی خرم‌آباد برگزار شد. به گزارش خبر آوا و به نقل از روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان لرستان، آیین نکوداشت و تجلیل از استاد علیرضا نادری شاعر، ترانه و ملودی پرداز و خواننده‌ […]

آیین نکوداشت استاد «علیرضا نادری» با حضور پر شور علاقه‌مندان به فرهنگ و هنر لرستان در تالار شهید آوینی خرم‌آباد برگزار شد.
به گزارش خبر آوا و به نقل از روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان لرستان، آیین نکوداشت و تجلیل از استاد علیرضا نادری شاعر، ترانه و ملودی پرداز و خواننده‌ موسیقی لرستان شامگاه سه‌ شنبه با حضور پرشور اهالی فرهنگ و هنر استان در تالار شهید آوینی مجتمع فرهنگی هنری ارشاد خرم‌آباد برگزار شد.
این مراسم با سخنرانی مدیر کل ارشاد و برخی اهالی فرهنگ و هنر استان، قرائت پیام استاد علی‌اکبر شکارچی، پیام مدیرکل موسیقی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، پیام تصویری مجید اخشابی، اجرای موسیقی و … برگزار شد.
اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی لرستان، انجمن آثار و مفاخر فرهنگی لرستان، اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی سلسله و انجمن آیینی سنتی شهرستان سلسله بانیان این آیین بودند.
علی‌رضا نادری سال ۱۳۳۳ در بیمارستان ارتش (رحیمی خرم‌ آباد) متولد شد. او پرورش یافته‌ دامنه‌های پاک گرین در شهرستان الشتر است.
نادری شاعر، ترانه و ملودی پرداز و خواننده‌ موسیقی از اساتید برجسته و پیشکسوت عرصه موسیقی مقامی لرستان است. سبک و سیاق ویژه استاد نادری در اجرای موسیقی مقام زبانزد خاص و عام می‌باشد. وی علاوه بر مهارت در اجرای مقام‌های آوازی موسیقی در اصل منتقل‌کننده فرهنگ و ادبیات وزین و معتبر و کهن شعرای دهه‌های قبل لرستان هستند.

اخبار مرتبط


ارسال دیدگاه