رفتن به بالا
  • دوشنبه - ۱۱ دی ۱۴۰۲ - ۱۲:۳۳
  • کد خبر : ۲۰۳۹۹
  • چاپ خبر : بزرگداشت استاد درویش رضا منظمی برگزار می شود

بزرگداشت استاد درویش رضا منظمی برگزار می شود

مدیر عامل بنیاد فرهنگی هنری رودکی با حضور در منزل درویش رضا منظمی هنرمند پیشگام موسیقی منطقه لرستان با وی دیدار و گفت‌ و گو کرد. به گزارش خبر آوا و به نقل از روابط‌ عمومی بنیاد فرهنگی هنری رودکی، محمد اله‌یاری مدیر عامل بنیاد فرهنگی هنری رودکی به همراه اعظم روانشاد مدیرکل فرهنگ و […]

مدیر عامل بنیاد فرهنگی هنری رودکی با حضور در منزل درویش رضا منظمی هنرمند پیشگام موسیقی منطقه لرستان با وی دیدار و گفت‌ و گو کرد.

به گزارش خبر آوا و به نقل از روابط‌ عمومی بنیاد فرهنگی هنری رودکی، محمد اله‌یاری مدیر عامل بنیاد فرهنگی هنری رودکی به همراه اعظم روانشاد مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان لرستان، کاوه خورابه معاون پژوهشی انجمن آثار و مفاخر فرهنگی کشور، امیرعباس ستایشگر مدیرعامل انجمن موسیقی ایران و اعضای انجمن موسیقی استان لرستان با درویش‌رضا منظمی هنرمند پیشکسوت موسیقی این استان و کشور دیدار و گفت‌وگو کرد.

در این رویداد از پوستر آیین بزرگداشت منظمی که در ماه‌های آینده در خرم‌آباد برگزار می‌شود، رونمایی شد.

درویش‌ رضا منظمی نوازنده و مدرس کمانچه در ۱۶ فروردین سال ۱۳۱۸ در الشتر متولد شد. او از سال اول دبیرستان، به صورت خودآموز یادگیری کمانچه را آغاز کرد. سپس نزد حسین‌ یاحقی و مدتی نیز در هنرستان موسیقی ملی به فراگیری علمی کمانچه و ویولن پرداخت. منظمی بعد از این دوره، در دانشکده‌ هنرهای زیبای دانشگاه تهران، ردیف‌های میرزا عبدالله را فراگرفته و از این دانشکده با مدرک لیسانس موسیقی در رشته‌ نوازندگی کمانچه فارغ‌التحصیل شده است.

از فعالیت‌های دیگر منظمی می‌توان به همکاری با محمدرضا لطفی در تاسیس و تشکیل گروه شیدا اشاره کرد.

منظمی از سال ۱۳۶۹ به تدریس ردیف‌های میرزا عبدالله در دانشکده‌ هنرهای زیبا مشغول است. او ضمن تدریس در دانشگاه، در بخش معاونت آموزش حوزه‌ هنری سازمان تبلیغات اسلامی نیز کمانچه و ردیف تدریس کرده و همزمان نیز مدرک کارشناسی ارشد خود را گرفته است.

از فعالیت‌ های دیگر منظمی به عضویت در شورای عالی شعر و موسیقی صدا و سیما، عضویت در شورای قیمت‌گذاری مرکز موسیقی و سرود صدا و سیما و ریاست دانشکده‌ هنرهای زیبا (برای مدتی کوتاه) می‌توان اشاره کرد.

اخبار مرتبط:

نوازنده پیشکسوت تار و عود در بیمارستان بستری شد

آیین بزرگداشت سیدجلال الدین محمدیان در تالار رودکی

اخبار مرتبط


ارسال دیدگاه