رفتن به بالا
  • یکشنبه - ۲۸ آبان ۱۴۰۲ - ۱۵:۱۸
  • کد خبر : ۱۸۹۳۱
  • چاپ خبر : کنسرت «زخمه پاییز» برگزار می شود

کنسرت «زخمه پاییز» برگزار می شود

کنسرت «زخمه پاییز» با نوازندگی و نغمه‌ پردازی امیرحسین حقیقی و با حضور افشین هنرور به عنوان نوازنده تنبک در تالار رودکی روی صحنه می‌رود. «زخمه پاییز» مرکب‌ نوازیست در دایره‌ی مایه‌های مختلف موسیقی ایرانی. نشات گرفته از باور و درک و شهود فردی نوازنده نسبت به فراز و فرودهای اجتماعی که در آن زندگی […]

کنسرت «زخمه پاییز» با نوازندگی و نغمه‌ پردازی امیرحسین حقیقی و با حضور افشین هنرور به عنوان نوازنده تنبک در تالار رودکی روی صحنه می‌رود.

«زخمه پاییز» مرکب‌ نوازیست در دایره‌ی مایه‌های مختلف موسیقی ایرانی. نشات گرفته از باور و درک و شهود فردی نوازنده نسبت به فراز و فرودهای اجتماعی که در آن زندگی می‌کند.

«زخمه پاییز» اجرای است که در آن، نغمه‌ها در فضایی سیال شکل می‌گیرند؛ با فراز و فرودهای گاه آنی و گاه آرام همانند فصل پاییز که رنگ به رنگ شدن‌هایش هر بیننده را همراه خود می‌کند.

همچنین واریاسیون‌های متعددِ مضراب‌های راست و چپ، الگوهای مضرابیِ متفاوتی ارائه می‌دهد، به‌طوری‌که ساختارِ ملودی‌ها را تحت‌الشعاع قرار می‌دهد. استفاده از واخون (سیم بم) به عنوان سیم ملودیک و گاه هارمونیِ همراه نغمه‌ها بر روی سیمِ اول و دوم، به شکلِ محسوسی شنیده می‌شود.

از ویژگی‌های دیگرِ این اجرا، نغمه‌پردازی بر روی سیمِ مُشتاق (سیم سوم) ساز سه تاراست.

امیرحسین حقیقی متولد ۱۳۶۶ و دانش آموخته‌ رشته موسیقی از دانشگاه هنر تهران نوازنده، آهنگساز و مدرس موسیقی است.  او از برگزیدگان هشتمین جشنواره موسیقی جوان بوده و تا کنون کنسرت‌های تکنوازی متعددی را در شهرهای مختلف ایران به صحنه برده است. وی همچنین سرپرستی و آهنگسازی گروه‌های «مهر» و «نوبانگ» را بر عهده داشته و در سال‌های اخیر چندین قطعه با کلام و بی‌کلام را آهنگسازی و منتشر کرده است.

افشین هنرور متولد سال ۱۳۶۷ در شیراز و از شاگردان نوید افقه است. نوازندگی در آلبوم‌های «بر چشمه خورشید» با صدای سالار عقیلی و آهنگسازی کیوان کیانیان و آلبوم «حسرت بلبل» با صدای کاظم لشکری در کارنامه او دیده می‌شود. افشین هنرور تا کنون اجرای کنسرت‌های متعددی در شهرهای مختلف ایران در همکاری با گروه‌های «شکیبا»، «سرو»، «ناسوت»، «دلشدگان»، «اشاره»، «صبا»، «بالوشان» و «مآذون» داشته است.

کنسرت «نغمه پاییز» به تهیه‌کنندگی یاسر یگانه، با سه‌تار نوازی امیرحسین حقیقی و تنبک‌نوازی افشین هنرور، دوشنبه ۲۹ آبان ۱۴۰۲ از ساعت ۲۰ در تالار رودکی برگزار می‌شود.

منبع: ایلنا

اخبار مرتبط:

جزییات تازه‌ترین کنسرت پاییزی ارکستر «شرر» اعلام شد

کنسرت علی زندوکیلی با همراهی ارکستر ایستگاه برگزار شد

اجرای گروه «چارتار» در تهران

کنسرت گروه «مهربانی» در تالار وحدت برگزار می شود

اخبار مرتبط


ارسال دیدگاه