رفتن به بالا
  • دوشنبه - 29 خرداد 1402 - 15:21
  • کد خبر : ۱۵۸۵۲
  • چاپ خبر : تشکیل پرونده قضایی برای قانون‌ شکنان کنسرت لیان

تشکیل پرونده قضایی برای قانون‌ شکنان کنسرت لیان

پس از اقدامات حاشیه ساز فردی قانون شکن در جریان برگزاری کنسرت گروه لیان در تالار وحدت و فضای غیر متعارف سالن اجرای موسیقی، پرونده قضایی برای عوامل این وقایع در دادسرای تهران تشکیل شده است. روابط عمومی قوه قضاییه امروز خبر داده که «در پی ایجاد برخی وقایع در تالار وحدت و اقدامات هنجارشکنانه […]

پس از اقدامات حاشیه ساز فردی قانون شکن در جریان برگزاری کنسرت گروه لیان در تالار وحدت و فضای غیر متعارف سالن اجرای موسیقی، پرونده قضایی برای عوامل این وقایع در دادسرای تهران تشکیل شده است.

روابط عمومی قوه قضاییه امروز خبر داده که «در پی ایجاد برخی وقایع در تالار وحدت و اقدامات هنجارشکنانه و غیر متعارف در جریان برگزاری یک کنسرت موسیقی در این مجموعه فرهنگی، بلافاصله پرونده قضایی در دادسرای تهران تشکیل شد.»

در جریان برگزاری کنسرت جمعه شب گروه لیان، همزمان با آخرین اجرای این گروه، برخی افراد قانون شکن به تالار وحدت و اجرای گروه موسیقی لیان حمله کردند و در مقابل تالار وحدت توسط عوامل انتظامی و حراست بنیاد رودکی بازداشت و به مراجع قانونی تحویل داده شدند.

محمدمهدی اسماعیلی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی یک روز پس از حواشی این کنسرت، از فعالیت یک جریان سیاسی در کشور که به دنبال بزرگ‌نمایی برخی مشکلات است سخن گفت. او در همین رابطه توضیح داد: بنده به راحتی این نگاه جریان سیاسی را می‌بینم. به طوری‌که برخی افراد بدسابقه سیاسی که در کشور فعال و الان تعدادی از آنان خارج از کشور هستند، دنبال تحریک افکار عمومی و ایجاد دوقطبی‌سازی بوده تا فضای رسانه‌ای کشور سنگین و آرامش فضای فرهنگ و هنر را از بین ببرند.

اسماعیلی همچین در رابطه با هنجارشکنی عده‌ای در فضاهای فرهنگی هنری کشور گفت: از همه مردم و هنرمندان خواهش می‌کنم فضا را با دقت رصد کرده و اجازه سوءاستفاده به دشمن ندهند، چرا که باید حتما در اماکن فرهنگی و هنری کشورمان مسائل شرعی و قانونی رعایت شود.

اسماعیلی بیان کرد: اصلا اجازه نمی‌دهیم در فضاهای فرهنگی و هنری کشورمان عده‌ای بخواهند هنجارشکنی کنند. اگر در کنار این، اتفاقات معدود و اندکی هم رخ داد، آن را به پای اهالی فرهنگ و هنر نمی‌نویسیم.

روز دوشنبه 29 خرداد، «محمد مخبر» معاون اول رئیس جمهور در جلسه هیات دولت، در واکنش به حواشی اخیر فضای فرهنگی کشور با تاکید بر لزوم احترام همه دستگاه‌ها به مجوزهای رسمی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی برای برگزاری مراسم‌های فرهنگی گفت: همه باید به این مجوزها احترام بگذارند و در صورت وجود برخی اشکالات احتمالی، این مسائل را از طریق مرجع صادرکننده مجوز پیگیری کنند.

وی روسای دستگاه‌های اجرایی و مسئولین دولت را به همکاری حداکثری با مجلس شورای اسلامی فراخواند و گفت: دولت و مجلس هم باید برای پیشبرد هرچه بهتر برنامه‌های کشور حداکثر همکاری و هماهنگی را داشته باشند.

منبع: فارس

اخبار مرتبط:

در کنسرت پُرسروصدای «لیان» چه گذشت

آیین رونمایی از آلبوم «موسیقی شمال بوشهر» محسن شریفیان برگزار شد

آلبوم «موسیقی شمال بوشهر» توسط محسن شریفیان منتشر شد.

اهدای نی‌انبان محسن شریفیان به موزه گلاسکو

محسن شریفیان: کارهای مهمی در موسیقی نواحی دارم

«محسن شریفیان» و «لیانا شریفیان» در پاریس می‌نوازند

اخبار مرتبط


ارسال دیدگاه