رفتن به بالا
  • سه شنبه - ۱۳ دی ۱۴۰۱ - ۱۰:۳۰
  • کد خبر : ۱۳۵۶۶
  • چاپ خبر : جشنواره‌های فجر قوی‌تر از گذشته برگزار خواهد شد
مخبر:

جشنواره‌های فجر قوی‌تر از گذشته برگزار خواهد شد

معاون اول رئیس جمهور با اشاره به همراهی و حمایت دولت از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در برگزاری جشنواره‌های فجر گفت: امسال جشنواره‌ها قوی‌تر و وسیع‌تر از گذشته برگزار خواهد شد. محمد مخبر دوشنبه شب در جمع خبرنگاران و در حاشیه آیین رونمایی و اجرای روایت موسیقایی «سربازنامه» که با هنرمندی پرواز همای همزمان […]

معاون اول رئیس جمهور با اشاره به همراهی و حمایت دولت از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در برگزاری جشنواره‌های فجر گفت: امسال جشنواره‌ها قوی‌تر و وسیع‌تر از گذشته برگزار خواهد شد.

محمد مخبر دوشنبه شب در جمع خبرنگاران و در حاشیه آیین رونمایی و اجرای روایت موسیقایی «سربازنامه» که با هنرمندی پرواز همای همزمان با سومین سالگرد شهادت سردار حاج قاسم سلیمانی در تالار وحدت برگزار شد، اظهار داشت: این کمترین اقدامی بود که در مقابل بزرگی حاج قاسم می‌توان انجام داد، این برنامه بسیار خوب بود و از همه نهادها و مجریان برگزاری این مراسم قدردانی می‌کنم.

وی همچنین از پرواز همای و گروه موسیقی وی که قطعاتی را در رثای حج قاسم اجرا کردند، قدردانی کرد و گفت: من بخش زیادی از تکه آخر را با سرود گریه کردم.

مخبر درباره برگزاری جشنواره‌های فجر و همراهی و حمایت دولت از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در برگزاری این جشنواره‌ها بیان کرد: امسال جشنواره‌های فجر قوی‌تر و وسیع‌تر از گذشته برگزار خواهد شد.

تقدیر از افشین اعلا شاعر برجسته کشورمان و سراینده کتاب «سربازنامه» از جمله برنامه جانبی این مراسم بود. آثار این آلبوم موسیقایی برگرفته از این کتاب در قالب منظومه‌ بلند و حماسی در رثای حاج قاسم سلیمانی خلق شده است.

آیین رونمایی و اجرای روایت موسیقایی سربازنامه با هنرمندی پرواز همای شامگاه دوشنبه ۱۲ دی همزمان با سومین سالگرد شهادت سردار حاج قاسم سلیمانی با حضور محمد مخبر معاون اول رئیس جمهور، محمدمهدی اسماعیلی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، حجت‌الاسلام محمد قمی رئیس سازمان تبلیغات اسلامی، علیرضا زاکانی شهردار تهران، فاطمه سلیمانی فرزند شهیدسلیمانی، محمدعلی بهمنی شاعر و جمعی دیگر از مسئولان و هنرمندان به همت سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران و بنیاد مکتب حاج قاسم حفظ و نشر آثار شهید سپهبد قاسم سلیمانی در تالار وحدت برگزار شد.

منبع: ایرنا

اخبار مرتبط:

روایت موسیقایی «سربازنامه» در تالار وحدت رونمایی شد

اخبار مرتبط


ارسال دیدگاه