رفتن به بالا
  • پنجشنبه - ۱۷ آذر ۱۴۰۱ - ۲۱:۲۵
  • کد خبر : ۱۳۲۵۹
  • چاپ خبر : مرحوم قره‌باغی نغمه‌خوان با اخلاص انقلاب اسلامی بود
پیام تسلیت وزیر فرهنگ و ارشاد؛

مرحوم قره‌باغی نغمه‌خوان با اخلاص انقلاب اسلامی بود

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با انتشار متنی درگذشت اسفندیار قره‌باغی خواننده پیشکسوت موسیقی انقلاب را تسلیت گفت. به نقل از روابط عمومی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، محمد مهدی اسماعیلی با انتشار متنی درگذشت اسفندیار قره‌باغی خواننده پیشکسوت موسیقی انقلاب را تسلیت گفت. در متن پیام محمدمهدی اسماعیلی آمده است: «انا لله وانا الیه […]

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با انتشار متنی درگذشت اسفندیار قره‌باغی خواننده پیشکسوت موسیقی انقلاب را تسلیت گفت.

به نقل از روابط عمومی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، محمد مهدی اسماعیلی با انتشار متنی درگذشت اسفندیار قره‌باغی خواننده پیشکسوت موسیقی انقلاب را تسلیت گفت.

در متن پیام محمدمهدی اسماعیلی آمده است:

«انا لله وانا الیه راجعون

درگذشت نغمه‌خوان با اخلاص انقلاب اسلامی، زنده یاد «اسفندیار قره باغی» در ایام غمبار فاطمیه جامعه هنری کشور را سوگوار کرد.

آن استاد فرزانه در سال‌ های پیروزی انقلاب اسلامی و دوران دفاع مقدس، با فداکاری، هنر و استعداد خویش را به میدان آورد و با ارائه و اجرای بیش از ۸۰۰ سرود که تداعی‌گر حس وطن‌ دوستی و میهنی با رنگ و بوی انقلابی هستن، هنرمندانه ارزش های انقلاب اسلامی را به جامعه منتقل نمود.

سرود معروف «آمریکا آمریکا مرگ به نیرنگ تو» یکی از معروف‌ ترین آثار این هنرمند مردمی به شمار می‌ آید که در روزها و ماه‌ های پس از انقلاب زمزمه بسیاری از زنان و مردان هم روزگار ما بود.

فقدان استاد اسفندیار قره‌باغی اگرچه رخدادی اندوه‌ بار است؛ اما عمر پربرکت ایشان و آثار ارزشمند و خدمات سترگ آن بزرگ‌ مرد، گنجینه‌ ای است بی بدیل که موجب جاودانگی خاطر آن استاد فقید نزد دوست‎دارانش خواهد بود.

اینجانب ضمن عرض تسلیت این مصیبت، از درگاه خداوند متعال برای آن عزیز سفر کرده علوّ درجات و برای بازماندگان به‌ ویژه خانواده محترمشان و اهالی فرهنگ و هنر و مردم شریف آذربایجان شرقی، صبر و سلامتی خواستارم.»

منبع: مهر

اخبار مرتبط:

اسفندیار قره‌باقی نغمه‌خوان انقلاب درگذشت

هنر متعهد با درگذشت «صدای انقلاب» داغدار شد

اخبار مرتبط


ارسال دیدگاه