رفتن به بالا
  • سه شنبه - ۲۴ آبان ۱۴۰۱ - ۱۲:۵۳
  • کد خبر : ۱۳۱۰۱
  • چاپ خبر : پانزدهمین جشنواره موسیقی نواحی ایران آغاز شد

پانزدهمین جشنواره موسیقی نواحی ایران آغاز شد

پانزدهمین جشنواره موسیقی نواحی ایران دوشنبه شب با حضور هنرمندان موسیقی استان‌های کشور به میزبانی گلستان در تالار فخرالدین اسعد گرگانی آغاز شد. به گزارش خبرآوا و به نقل از ستاد خبری جشنواره، در این جشنواره که به دبیری محمدعلی مرآتی با حمایت دفتر موسیقی معاونت امور هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و توسط […]

پانزدهمین جشنواره موسیقی نواحی ایران دوشنبه شب با حضور هنرمندان موسیقی استان‌های کشور به میزبانی گلستان در تالار فخرالدین اسعد گرگانی آغاز شد.

به گزارش خبرآوا و به نقل از ستاد خبری جشنواره، در این جشنواره که به دبیری محمدعلی مرآتی با حمایت دفتر موسیقی معاونت امور هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و توسط انجمن موسیقی ایران و همکاری اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان گلستان برگزار می شود، ۲۹ گروه موسیقی نواحی کشور به مدت پنج شب به اجرای برنامه می‌پردازند.

پیش از این قرار بود پانزدهمین جشنواره موسیقی نواحی ایران به صورت غیررقابتی از ۲۰ تا ۲۵ آبان ماه در شهر کرمان برگزار شود که براساس برنامه‌ریزی های صورت گرفته این دوره از جشنواره با توجه به مهیانشدن زیرساخت فنی تالار مرکزی به عنوان مکان برگزاری جشنواره در موعد مقرر در استان کرمان، این رویداد در شهر گرگان پذیرای هنرمندان شرکت‌کننده و علاقه‌مندان موسیقایی است.

پانزدهمین جشنواره موسیقی نواحی در دو بخش «اجرای صحنه‌ای» و  «فعالیت‌های پژوهشی» برگزار خواهد شد و در این دوره از جشنواره منتخبی از هنرمندان موسیقی نواحی ایران با هدف پرداختن به «اشتراکات موسیقایی جوامع مسلمان در حوزه ایران فرهنگی کهن» و «چیدمان این رنگین کمان فرهنگی در یک میدان هنری» به هنرنمایی خواهند پرداخت.

هدف اصلی این جشنواره، بدون برتری‌طلبی یک فرهنگ موسیقایی بر دیگری، پرداختن به اشتراکات موسیقایی جوامع مسلمان در حوزه ایران فرهنگی کهن و چیدمان این رنگین کمان فرهنگی، در یک میدان هنری برای نشان دادن وحدت بزرگ اسلامی است.

اخبار مرتبط:

پانزدهمین جشنواره موسیقی نواحی ایران برگزار می‌شود

پیام محمدمهدی اسماعیلی به پانزدهمین جشنواره موسیقی نواحی

پیام مدیرکل دفتر موسیقی به جشنواره موسیقی نواحی ایران

پیام محمود سالاری به جشنواره موسیقی نواحی ایران

اخبار مرتبط


ارسال دیدگاه