رفتن به بالا
  • دوشنبه - 21 شهریور 1401 - 15:32
  • کد خبر : ۱۲۷۲۰
  • چاپ خبر : انتشار آلبوم «آوای دوست» یعقوب انوش در هفت دستگاه

انتشار آلبوم «آوای دوست» یعقوب انوش در هفت دستگاه

آلبوم «آوای دوست» مجموعه کامل ردیف موسیقی اصیل ایرانی به روایت یعقوب انوش در هفت دستگاه با ساز ویلن منتشر می‌شود. آلبوم موسیقی «آوای دوست» مجموعه کامل ردیف موسیقی اصیل ایرانی به روایت یعقوب انوش در هفت دستگاه با ساز ویلن و برای نخستین بار در ایران با ساز ویلن؛ به تهیه‌کنندگی کوروش انوش خواننده […]

آلبوم «آوای دوست» مجموعه کامل ردیف موسیقی اصیل ایرانی به روایت یعقوب انوش در هفت دستگاه با ساز ویلن منتشر می‌شود.

آلبوم موسیقی «آوای دوست» مجموعه کامل ردیف موسیقی اصیل ایرانی به روایت یعقوب انوش در هفت دستگاه با ساز ویلن و برای نخستین بار در ایران با ساز ویلن؛ به تهیه‌کنندگی کوروش انوش خواننده ایرانی ارکستر ملی سوئیس، پس از دو سال منتشر شد.

ضبط، میکس و مسترینگ توسط ایمان حجت در استودیو «راگا» انجام شده و با مجوز رسمی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی به زودی توسط نشر و پخش «جوان» در سراسر کشور منتشر می‌شود.

در این اثر موسیقایی که یعقوب انوش طی ۵۰ سال تحقیق موسیقایی و نوازندگی ویلن؛ آن را در دو سال مداوم در استودیو «راگا» خلق کرده، کوروش انوش به‌ عنوان تهیه‌کننده، نشر و پخش «جوان» ناشر اثر، محمد انوش (نوازنده تنبک)، محبوبه تفضلی (گوینده)، رخساره اخوت (عکاس)، بهزاد حاجی بیک‌لو (گرافیک) و منصور جهانی (مشاور رسانه‌ای) حضور دارند.

از اتفاقات رخ داده در این آلبوم، شنیدن صدای زنده‌یاد بهمن بوستان پژوهشگر موسیقی ایرانی و ادبیات فارسی؛ در ابتدای آلبوم است که چند بیت شعر را در ستایش موسیقی با صدای دلنیشن خود قرائت می‌کند.

آلبوم موسیقی «آوای دوست» مجموعه کامل ردیف موسیقی اصیل ایرانی در ۶ لوح فشرده را دربرمی‌گیرد، که لوح اول به دستگاه ماهور، لوح دوم به دستگاه همایون و اصفهان، لوح سوم به بیات ترک و دشتی. لوح چهارم به دستگاه چهار گاه و سه گاه، لوح پنجم به دستگاه شور، ابوعطا و افشاری و همچنین لوح ششم به دستگاه نوا و راست پنجگاه اختصاص دارد که استاد «یعقوب انوش»، این آثار ارزشمند و ماندگار موسیقی ایران را با ساز ویلن نواخته است.

 

منبع: ایلنا

اخبار مرتبط


ارسال دیدگاه