رفتن به بالا
  • یکشنبه - 2 مرداد 1401 - 09:35
  • کد خبر : ۱۲۱۵۱
  • چاپ خبر : حاشیه‌های ایجاد شده برای کنسرت سیروان خسروی

حاشیه‌های ایجاد شده برای کنسرت سیروان خسروی

معاون حقوقی ارشاد به لغو مجوز سیروان خسروی واکنش نشان داده و گفت: انتظار می‌رود کلیه دستگاه‌ها ضمن هماهنگی، به صورت شفاف موضوع را با مردم درمیان بگذارند. طی روزهای گذشته، کنسرت سیروان خسروی مورد اعتراض واقع و از ادامه‌ اجرای آن ممانعت به عمل آمد. ماجرا از این قرار است که بیست و نهم […]

معاون حقوقی ارشاد به لغو مجوز سیروان خسروی واکنش نشان داده و گفت: انتظار می‌رود کلیه دستگاه‌ها ضمن هماهنگی، به صورت شفاف موضوع را با مردم درمیان بگذارند.

طی روزهای گذشته، کنسرت سیروان خسروی مورد اعتراض واقع و از ادامه‌ اجرای آن ممانعت به عمل آمد.

ماجرا از این قرار است که بیست و نهم تیرماه فایلی تصویری در فضای مجازی منتشر شد که از لغو کنسرت خواننده پاپ سیروان خسروی خبر می‌داد. البته در ادامه این کنسرت که با مجوزهای قانونی اجرای آن برنامه‌ریزی شده بود، امکان اجرا روی صحنه را پیدا کرد.

آنگونه که شواهد و رسانه‌ها می‌گویند از یک ساعت قبل از اجرا و در گرمای چهل و هشت درجه شهر اهواز مرکز استان خوزستان، برخی افراد از ورود مردم به سالن  کنسرت جلوگیری به عمل آوردند که با پیگیری تیم برگزاری، در نهایت مردم با یک ساعت تاخیر وارد سالن شدند.

پست اینستاگرامی سیروان خسروی

پس از این ماجرا سیروان خسروی پستی را منتشر کرد که از لغو دو اجرای شب‌های ۳۰ و ۳۱ تیر ماه خبر می‌داد. وی درباره جزییات حواشی رخ داده نوشت: «دیروز (چهارشنبه) حدود ساعت ۱۶ اطلاع دادند که باید ۶ سانس کنسرت اهواز را کنسل کنم و از من درخواست اعلام این موضوع رو داشتند. با توجه به اینکه تیم ۲۲ نفره ما از شب قبل کنسرت مشغول آماده‌سازی (سازه، استیج، نور، صدا، LED و …) بود و از اون طرف ۵۰۰۰ مخاطب از یک‌هفته پیش بلیت‌های کنسرت را خریداری کرده بودند و برای حضور در این اجرا لحظه‌شماری می‌کردند و از آنجا که دلیل قانونی برای لغو این کنسرت وجود نداشت زیر بار کنسل کردن کنسرت نرفتم و اعلام کردم که کنسل شدن کنسرت باید فقط با نامه کتبی و از طریق نهاد قانونی اعلام شود. برای من مهمترین نکته، اجرا برای مردمی بود که پنج سال برای دیدن این کنسرت صبر کرده بودند. از یک ساعت قبل از اجرا و در گرمای ۴۸ درجه اهواز، افرادی که مشخص نبود از چه ارگانی هستند از ورود مردم به سالن جلوگیری کردند که البته با پیگیری‌ها و تلاش تیم برگزاری، در نهایت مردم با یک ساعت تاخیر موفق به حضور در سالن شدند.»

نامه لغو

مجوز کنسرت سیروان خسروی با امضای مدیرکل ارشاد خوزستان

واکنش ارشاد

در ادامه این روند مدیرکل ارشاد استان خوزستان بر قانونی بودن کنسرت و اعتبار مجوز آن تاکید کرد. سپس سرپرست فرمانداری اهواز درباره اهمیت مکان اجرا به لحاظ عدم ایجاد ترافیک و تجمع توضیحاتی ارائه کرد. او  گفته بود؛ بنا به گزارش مرکز بهداشت مبنی بر عدم رعایت دستورالعملهای بهداشتی موارد مهم بهداشتی اعم از زدن ماسک و رعایت فاصله اجتماعی (به دلیل بالا گرفتن دوباره کرونا) در کنسرت، اجرا در مکان مربوطه لغو شده و به معنی لغو کلی کنسرتها نیست و اینکه با وجود رعایت نکات بهداشتی برگزاری کنسرت با مشکلی مواجه نیست.

404c1e67-b000-4ad5-8c97-2ba03882ad7d

یکی از مجوزهای کنسرت سیروان خسروی

واکنش معاون حقوقی ارشاد به اتفاقات اخیر

سیدمحمد هاشمی معاون حقوقی، امور مجلس و استان‌های وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در واکنش به حواشی لغو کنسرت در اهواز گفت: در مسئله لغو کنسرت‌ها از سوی برخی دستگاه‌ها، صدور مجوز کنسرت مبتنی بر قانون و با در نظر گرفتن ملاحظات و موافقت کلیه دستگاههای ذیربط صورت می‌گیرد و ادارات کل ارشاد اسلامی استانها مجوز را پس از اخذ موافقت سایر دستگاههای مربوطه صادر می‌کنند.

وی در ادامه افزود: در برگزاری کنسرت‌ها رعایت کلیه شئونات اسلامی و قانونی از ملزومات صدور مجوز بوده و حتی ملاحظات محلی از جمله در نظر گرفتن مکان برگزاری کنسرت از نظر ترافیک و سایر مسائل مشابه که از سوی سایر دستگاه‌های مرتبط بررسی و قبل از صدور مجوز اعلام نظر می‌گردد در صدور مجوز لحاظ می‌شود. لذا انتظار می‌رود دستگاه‌های مربوطه قبل از صدور مجوز ملاحظات خود را مد نظر گرفته و سپس اعلام موافقت نمایند.

سیدمحمد هاشمی در ادامه با اشاره به روند برگزاری کنسرت اخیر در شهر اهواز تاکید کرد: در مورد برگزاری کنسرت در شهر اهواز نیز روند مذکور قانونی طی شده و درصورت بروز مسائل جدید انتظار می‌رود کلیه دستگاه‌ها ضمن هماهنگی، بصورت شفاف موضوع را با مردم درمیان بگذارند.

معاون حقوقی و امور استان‌های وزیر ارشاد ادامه داد: با توجه به ملاحظه شورای تامین استان مبنی بر تغییر محل برگزاری کنسرت، در صورت آمادگی و امکان برگزار کننده کنسرت در محل جدید و همچنین تغییر نظر و اعلام موافقت نهاد‌های ذیربط، اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان آمادگی کامل را برای همکاری و مشارکت دارد.

سیدمحمد هاشمی در پایان افزود: همانطور که قبلا اعلام کرده‌ایم، رعایت شئونات اسلامی و قانونی خط قرمز تصمیم گیران در مجموعه وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی است لذا انتظار می‌رود زمانی که مجوزی مبتنی بر قانون صادر می‌شود، همه نهاد‌ها از آن حمایت کنند و به نشاط اجتماعی و عدم تضییع حقوق عمومی توجه داشته باشند.

در پایان باید گفت اتخاذ تصمیم‌های سلیقه‌ای در برخورد با مجوزهای نهادی مانند وزارت ارشاد  آسیبی است که حواشی آن دامنگیر مدیریت اجرایی کشور می‌شود.

 

منبع: ایلنا

اخبار مرتبط


ارسال دیدگاه