رفتن به بالا
  • سه شنبه - 17 خرداد 1401 - 15:38
  • کد خبر : ۱۱۶۶۶
  • چاپ خبر : تقدیر از پیشکسوت ۱۰۷ ساله موسیقی اقوام

تقدیر از پیشکسوت ۱۰۷ ساله موسیقی اقوام

در پی سفر وزیر ارشاد به استان آذربایجان غربی و دستور تسریع ویژه وی برای اعطای مدرک درجه یک هنری از سوی شورای ارزشیابی هنرمندان، نویسندگان و شاعران کشور ​به «خضر قادری گرماوی» هنرمند پیشکسوت ۱۰۷ساله موسیقی اقوام و از اساتید موسیقی فولکلور، مدرک درجه هنری این هنرمند صادر شد. به نقل از مرکز روابط […]

در پی سفر وزیر ارشاد به استان آذربایجان غربی و دستور تسریع ویژه وی برای اعطای مدرک درجه یک هنری از سوی شورای ارزشیابی هنرمندان، نویسندگان و شاعران کشور ​به «خضر قادری گرماوی» هنرمند پیشکسوت ۱۰۷ساله موسیقی اقوام و از اساتید موسیقی فولکلور، مدرک درجه هنری این هنرمند صادر شد.

به نقل از مرکز روابط عمومی و اطلاع‌رسانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، در پی سفر اخیر محمدمهدی اسماعیلی (وزیر ارشاد) به استان آذربایجان غربی و دیدار وی با خضر قادری گرماوی هنرمند ۱۰۷ساله موسیقی اقوام کشورمان در روستای باغی از توابع سردشت، وزیر فرهنگ دستور تسریع ویژه برای اعطای مدرک درجه یک هنری این هنرمند پیشکسوت از سوی شورای ارزشیابی هنرمندان، نویسندگان و شاعران کشور را صادر کرد.

این مدرک صبح امروز پس از بررسی‌های لازم از سوی شورای ارزشیابی هنرمندان، نویسندگان و شاعران کشور در وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی برای این هنرمند پیشکسوت عرصه موسیقی اقوام صادر شد.

گفتنی است، خضر قادری گرماوی در چهار حوزه هنر کردی بیت خوانی، حیران، لاوک و شمشال زنی خبره است.

همچنین خله ده‌رزی (خضر قادری گرماوی) در بیشتر جشنواره‌های هنری کشور شرکت داشته و در سال‌های گذشته در سمینار «آرکی تایپ‌های آوازی هند و اروپایی» که توسط «کنسرواتوار چایکوفسکی» مسکو در این شهر برگزار شده بود، حضور داشته است.

منبع: ایلنا

اخبار مرتبط:

اعطای نشان درجه یک هنر ارشاد به ماموستا خله درزی

اخبار مرتبط


ارسال دیدگاه