رفتن به بالا
  • پنجشنبه - 8 مهر 1400 - 13:45
  • کد خبر : ۹۰۶۷
  • چاپ خبر : «یادگار» از سعید کرمی منتشر شد

«یادگار» از سعید کرمی منتشر شد

سعید کرمی آهنگساز و نوازنده کلارینت سُل، که در هفته‌های گذشته آهنگ‌های «خزان»، «فریاد» و «حکایت» را منتشر کرده، اکنون اثرِ «یادگار» را در اختیار علاقه‌مندان به موسیقی قرار داده است. آهنگ‌های «فریاد» و «خزان» حاصل همکاری سعید کرمی با تعدادی از نوازندگانِ برجسته کشور ترکیه بود. این بار اما آهنگ «یادگار» حاصل همکاری سعید […]

سعید کرمی آهنگساز و نوازنده کلارینت سُل، که در هفته‌های گذشته آهنگ‌های «خزان»، «فریاد» و «حکایت» را منتشر کرده، اکنون اثرِ «یادگار» را در اختیار علاقه‌مندان به موسیقی قرار داده است.

آهنگ‌های «فریاد» و «خزان» حاصل همکاری سعید کرمی با تعدادی از نوازندگانِ برجسته کشور ترکیه بود.

این بار اما آهنگ «یادگار» حاصل همکاری سعید کرمی با ترگل خلیقی نوازنده تار، امیرحسین مختاری نوازنده قانون و سمانه گلکار نوازنده بندیر است.

یادگار بر اساس ترکیبی از مقام «حجازکار» و دستگاه چهارگاه ساخته شده است. حجازکار یکی از مقام‌های مهم در موسیقی ترک و عرب است که شباهت‌هایی به فضای دستگاه «چهارگاه» در موسیقی ایران دارد.

نوازنده پیانو در این آهنگ فرشاد دهنوی است و میکس و مسترینگ این اثر بر عهده بهنام شهرکی بوده است. همچنین صدابردار آهنگ «یادگار» مسعود افجه‌ای و فرشاد دهنوی بوده‌اند.

سعید کرمی آهنگساز و نوازنده کلارینت است که سال‌های بسیاری را در ترکیه مشغول آموختن موسیقی و نوازندگیِ کلارینت بوده است. او نزد بسیاری از بزرگان موسیقی ترکیه آموزش دیده است و توانایی اجرای دستگاه‌های موسیقی ایرانی با ساز کلارینت و ساکسفون را دارد.

می توانید این قطعه را بشنوید: 

 

منبع: ایلنا

اخبار مرتبط


ارسال دیدگاه