رفتن به بالا
  • سه شنبه - 8 اسفند 1402 - 15:13
  • کد خبر : ۲۱۶۴۵
  • چاپ خبر : مسابقه سرود «هم‌سُرا» ویژه نوجوانان برگزار می‌شود

مسابقه سرود «هم‌سُرا» ویژه نوجوانان برگزار می‌شود

مسابقه سرود «هم‌سُرا» ویژه نوجوانان توسط سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران برگزار می‌شود. مسابقه سرود «هم‌سُرا» به مناسبت تقارن نوروز و ماه مبارک رمضان با هدف راه‌اندازی گروه سرود نوجوانان فرهنگسراها، خلق اثر هنری ماندگار و کشف و پرورش استعدادهای نوجوانان در فرهنگسراهای پایتخت برگزار می‌شود. موضوع این مسابقه تقارن بهار طبیعت و ضیافت معنوی […]

مسابقه سرود «هم‌سُرا» ویژه نوجوانان توسط سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران برگزار می‌شود.

مسابقه سرود «هم‌سُرا» به مناسبت تقارن نوروز و ماه مبارک رمضان با هدف راه‌اندازی گروه سرود نوجوانان فرهنگسراها، خلق اثر هنری ماندگار و کشف و پرورش استعدادهای نوجوانان در فرهنگسراهای پایتخت برگزار می‌شود.

موضوع این مسابقه تقارن بهار طبیعت و ضیافت معنوی ماه مبارک رمضان و با حضور نوجوانان است.

در این مسابقه چند قطعه موسیقی در اختیار فرهنگسراها قرار می‌گیرد تا نوجوانان با هدایت مربی گروه، ضمن انتخاب یکی از قطعات موسیقی، با سرودن قطعه شعری در یکی از موضوعات بهار، رمضان، ایران یا تهران، آن را با موسیقی همگام کرده و با تشکیل یک گروه سرود متشکل از نوجوانان فعال و منتخب فرهنگسرا، با تمرین و همخوانی برای اجرا در حضور داوران آماده شوند.

این مسابقه در ۳ بخش سرایش اشعار سرود، همگام سازی شعر و موسیقی و اجرای سرود طراحی شده است و نوجوانان می‌توانند به صورت گروهی در قالب گروه سرود فرهنگسرا در مسابقه شرکت کنند و در نهایت از هر فرهنگسرا یک گروه به مرحله داوری نهایی راه می‌یابند.

در مرحله داوری نهایی نیز پس از بررسی معیارهای هنری توسط داوران، ۳ گروه سرود منتخب شهر تهران در آئین پایانی مسابقه تقدیر می‌شوند.

نوجوانان علاقه‌مند برای شرکت در این‌مسابقه و برای دریافت اطلاعات بیشتر می‌توانند به نزدیک‌ترین فرهنگسرای محل سکونت خود مراجعه کرده و یا به درگاه رسمی سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران به نشانی farhangsara.ir مراجعه کنند.

منبع: مهر

اخبار مرتبط


ارسال دیدگاه