رفتن به بالا
  • چهارشنبه - 2 اسفند 1402 - 19:24
  • کد خبر : ۲۱۵۷۶
  • چاپ خبر : برنامه «ایران دوست‌داشتنی»؛ یک ورک‌شاپ ملی است

برنامه «ایران دوست‌داشتنی»؛ یک ورک‌شاپ ملی است

محمد معتمدی گفت: برنامه «ایران دوست‌داشتنی» شبکه یک سیما، یک ورک شاپ ملی است تا مردم بدانند این کشور چه گوناگونی و فراوانی موسیقی دارد و چه رنگ‌های مختلفی از موسیقی در جای جای این کشور وجود دارد. محمد معتمدی خواننده موسیقی سنتی و یکی از میزبانان برنامه «ایران دوست‌داشتنی» گفت: در زمانه‌ای که به‌شدت […]

محمد معتمدی گفت: برنامه «ایران دوست‌داشتنی» شبکه یک سیما، یک ورک شاپ ملی است تا مردم بدانند این کشور چه گوناگونی و فراوانی موسیقی دارد و چه رنگ‌های مختلفی از موسیقی در جای جای این کشور وجود دارد.

محمد معتمدی خواننده موسیقی سنتی و یکی از میزبانان برنامه «ایران دوست‌داشتنی» گفت: در زمانه‌ای که به‌شدت معرفی موسیقی غنی نواحی ایران به نسل جوان احساس می‌شود این برنامه به هر شهری که می‌رود موسیقی آن شهر را نیز به جامعه معرفی می‌کند و میزبانان برنامه با هنرمندان و موسیقی‌دانان آن منطقه صحبت می‌کنند که این یکی از نکات برجسته، مثبت و نقطه قوت «برنامه ایران دوست‌داشتنی» است.

وی افزود: به نظرم این برنامه یک ورک شاپ و یک کارگاه آموزشی ملی برای مردم است تا بدانند این کشور چه گوناگونی و فراوانی موسیقی دارد و بدانند چه رنگ‌های مختلفی از موسیقی در جای جای این کشور وجود دارد.

این خواننده ادامه داد: حتی این امکان وجود دارد تا آهنگ‌سازان و موسیقی‌دانان کشور بتوانند از این ساز‌ها و نغمه‌های زیبا در موسیقی‌ها و در آهنگ‌سازی‌های خودشان استفاده کنند و در بستر‌های تازه، مدرن و جدید این موسیقی را به نسل جوان و حتی به جهانیان معرفی کنند.

معتمدی در پاسخ به این سوال که آیا پس از شنیدن موسیقی یک منطقه از ایران ترغیب شده تا موسیقی آن منطقه را دنبال کنند عنوان کرد: بله تقریباً اکثر این موسیقی‌ها یک حس برای من به وجود آورده اند زیرا این موسیقی‌ها فقط موسیقی نواحی نیستند
پشت آنها یک تاریخ وجود دارد. شما درواقع پس از شنیدن یک موسیقی نواحی سفری تاریخی انجام داده‌اید.
وی تصریح کرد: نحوه گوش دادن و لذت بردن از موسیقی‌های تاریخی و نواحی به این صورت است که انگار شما یک فیلم و یا مستند تاریخی را تماشا می‌کنید؛ موسیقی نواحی خود یک مستند تاریخی است.

میزبان برنامه «ایران دوست‌داشتنی» خاطرنشان کرد: برای من همیشه به این صورت بوده، هر کجا برنامه‌ای راجع به هر خطه‌ای پخش می‌شود دلم می‌خواهد بروم و عمیقاً موسیقی آنجا را گوش بدهم و خودم را در تاریخ و فرهنگ آن منطقه احساس کنم.

منبع: صبا

اخبار مرتبط


ارسال دیدگاه