رفتن به بالا
  • دوشنبه - ۱۶ بهمن ۱۴۰۲ - ۱۴:۵۸
  • کد خبر : ۲۱۲۹۳
  • چاپ خبر : هایک ملیکیان در تالار رودکی می نوازد

هایک ملیکیان در تالار رودکی می نوازد

هایک ملیکیان نوازنده پیانوی اهل ارمنستان به سی‌ و نهمین جشنواره موسیقی فجر می‌آید. امسال سی‌ و نهمین جشنواره موسیقی فجر مانند سال‌های گذشته با پیشوند بین‌المللی برگزار می‌شود. به همین منظور در این دوره از جشنواره موسیقی فجر، ۷ گروه موسیقی بین‌الملل از هشت کشور از جمله هندوستان (راهیش بهارتی)، بلژیک و عراق (گروه […]

هایک ملیکیان نوازنده پیانوی اهل ارمنستان به سی‌ و نهمین جشنواره موسیقی فجر می‌آید.

امسال سی‌ و نهمین جشنواره موسیقی فجر مانند سال‌های گذشته با پیشوند بین‌المللی برگزار می‌شود.

به همین منظور در این دوره از جشنواره موسیقی فجر، ۷ گروه موسیقی بین‌الملل از هشت کشور از جمله هندوستان (راهیش بهارتی)، بلژیک و عراق (گروه حجاز)، ارمنستان (هایک ملیکیان)، ازبکستان (سردار سولیف)، افغانستان (عندلیبان)، تاجیکستان (ابرار زوفاروف) و هلند (نیکولاس فن‌پوکه) روی صحنه می‌روند.

یکی از اجراهای مهم بخش بین‌الملل جشنواره موسیقی فجر، رسیتال پیانوی هایک ملیکیان است. هنرمندی که گفته می‌شود عمدتا به عنوان یکی از بهترین نوازندگان موسیقی کلاسیک قرن بیستم و معاصر شناخته می‌شود.

ملیکیان در ایروان به دنیا آمده است. او نوه سقراط خانیان شاعر، مترجم و روزنامه‌نگار سرشناس است. دو آلبوم انفرادی ملیکیان توسط شرکت NAXOS Grand Piano منتشر شده‌اند که شامل تک‌نوازی‌های پیانو از آثار آرنو باباجانیان و الکساندر آروتیونیان می‌شود.

در سال ۲۰۱۳، او به همراه کارینه جیلانیان به مناسبت صدمین سالگرد نسل کشی ارامنه در آلمان روی صحنه رفت.

ملیکیان در سال‌های فعالیتش روی صحنه‌های معتبر جهان از جمله سالن بزرگ Gulbenkian (لیسبون، پرتغال)، سالن ویکتوریا (ژنو)، سالن کنسرت بزرگ آرام خاچاتوریان (ایروان) و … اجرا کرده است.

البته این نخستین بار نیست که او برای برگزاری کنسرت به ایران می‌آید. بلکه وی در سال ۹۴ نیز طی دو اجرا در تالار رودکی و شهرهایی از جمله شیراز، یزد و اهواز روی صحنه رفته است.

کنسرت این هنرمند در جشنواره موسیقی فجر دوشنبه ۲۳ بهمن ساعت ۱۸:۳۰ در تالار رودکی برگزار می‌شود.

ملیکیان نوازنده پیانوی سرشناسی است که جوایز متعددی را مانند مدال طلای اتحادیه آهنگسازان مسکو، هنرمند افتخاری جمهوری ارمنستان و … از آن خود کرده است.

منبع: ایسنا

اخبار مرتبط


ارسال دیدگاه