رفتن به بالا
  • یکشنبه - ۱۷ دی ۱۴۰۲ - ۱۲:۵۱
  • کد خبر : ۲۰۶۰۴
  • چاپ خبر : برنامه‌های روز دوم جشنواره موسیقی نواحی اعلام شد

برنامه‌های روز دوم جشنواره موسیقی نواحی اعلام شد

دومین روز مرحله ملی شانزدهمین جشنواره موسیقی نواحی ایران، روز ۱۷ دی‌ ماه به میزبانی تالار رودکی برگزار خواهد شد. به گزارش خبر آوا و به نقل از ستاد خبری شانزدهمین جشنواره موسیقی نواحی ایران، تالار رودکی از ۱۶ تا ۱۸ دی‌ ماه هر شب از ساعت ۱۸ میزبان اجرای صحنه‌ای هنرمندان موسیقی نواحی ایران […]

دومین روز مرحله ملی شانزدهمین جشنواره موسیقی نواحی ایران، روز ۱۷ دی‌ ماه به میزبانی تالار رودکی برگزار خواهد شد.

به گزارش خبر آوا و به نقل از ستاد خبری شانزدهمین جشنواره موسیقی نواحی ایران، تالار رودکی از ۱۶ تا ۱۸ دی‌ ماه هر شب از ساعت ۱۸ میزبان اجرای صحنه‌ای هنرمندان موسیقی نواحی ایران در چهار بخش است.

در دومین شب این رویداد هنری که با استقبال مخاطبان و هنردوستان نیز مواجه شده است، پولاد قهرمانان، مصطفی خرم‌دل (نی‌انبان ـ‌ آبادان)، سعدی صادقی (گروه‌ نوازی ـ مازنی)، ‌محمد باجلاوند (کمانچه و ضرب ـ لری)، آیت قنبری (عاشیقی ـ آذربایجانی)، ابراهیم جرجانی (گروه‌ نوازی ـ ترکمنی)، اعظم جوانبخت (دوتار ـ قوچان)، ناخدا ستوده (شروه‌خوانی ـ بوشهر) و مجید پاکدل (نی جفتی ـ بوشهر) روی صحنه خواهند رفت.

این در حالی است که بخش پژوهشی جشنواره نیز همچنان در بخش جنبی پابرجاست و این بخش هر روز ساعت ۱۶ در طبقه ۵ دفتر موسیقی (سالن جلسات) برگزار می‌شود.

در دومین روز بخش پژوهش نیز قرار است دکتر محمدرضا آزاده‌فر سخنرانی خود را با عنوان «رویکردهای نوین در مطالعات اتنوموزیکولوژی ایران» ارائه دهد.

مرحله ملی شانزدهمین جشنواره موسیقی نواحی ایران از ۱۶ تا ۱۸ دی‌ ماه به دبیری دکتر محمدعلی مرآتی و در یک گستره ملی به‌ همت دفتر موسیقی معاونت امور هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، توسط انجمن موسیقی ایران و با مشارکت بنیاد رودکی در حال برگزاری است و روز ۱۹ دی‌ ماه نیز تالار رودکی میزبان آیین اختتامیه این رویداد ملی خواهد بود.

اخبار مرتبط


ارسال دیدگاه