رفتن به بالا
  • شنبه - 9 دی 1402 - 09:52
  • کد خبر : ۲۰۳۰۵
  • چاپ خبر : شیوه آوازی مرحوم گلپایگانی در آیین آواز بررسی می‌شود

شیوه آوازی مرحوم گلپایگانی در آیین آواز بررسی می‌شود

چهل و چهارمین نشست «آیین آواز» به همراه بحث تخصصی با موضوع شیوه آوازی اکبر گلپایگانی و چندین اجرای موسیقی روز سه‌ شنبه ۱۲ دی ماه در فرهنگسرای ارسباران برگزار می‌شود. به گزارش خبر آوا و به نقل از روابط عمومی فرهنگسرای ارسباران، چهل و چهارمین «آیین آواز» نشست تخصصی آواز در موسیقی دستگاهی ایران […]

چهل و چهارمین نشست «آیین آواز» به همراه بحث تخصصی با موضوع شیوه آوازی اکبر گلپایگانی و چندین اجرای موسیقی روز سه‌ شنبه ۱۲ دی ماه در فرهنگسرای ارسباران برگزار می‌شود.

به گزارش خبر آوا و به نقل از روابط عمومی فرهنگسرای ارسباران، چهل و چهارمین «آیین آواز» نشست تخصصی آواز در موسیقی دستگاهی ایران روز سه‌ شنبه ۱۲ دی ساعت ۱۸ در فرهنگسرای ارسباران برگزار می‌شود.

این برنامه با رویکرد اجرای ساز و آواز و تصنیف در چند بخش مختلف با اجرای حمید سهرابی برگزار می‌شود. بخش تخصصی و کارشناسی این نشست به «بررسی شیوه آوازی استاد اکبر گلپایگانی» اختصاص دارد که در این بخش علی شیرازی بحثی با عنوان «گلپا و آشنایی‌زدایی در آواز» ارایه می‌کند و میلاد کیایی و اسماعیل خانی نیز از دیگر سخنرانان نشست خواهند بود.

گروه موسیقی «شباهنگ» به خوانندگی رضا مهاجر شیرازی، نوازندگی ویولن صفا مجیدی، نوازندگی سنتور وحید طیبی، نوازندگی عود مسعود مهدوی، تمبک مهدی ملک، گروه نوازی به همراه ساز و آواز با خوانندگی حامد شکراللهی، نوازندگی حمیدرضا بلورچی، نوازندگی تار بهنام شکوری به اجرای برنامه خواهند پرداخت.

از دیگر برنامه های این نشست، نوازندگی کمانچه آرین کمداری و نوازندگی دف علیرضا بیگلری، هم نوازی با همراهی ساز و آواز با نوازندگی سنتور حمید خیام زاده، نوازندگی تمبک رضا یگانه بنا، آواز سپهری، ساز و آواز در دستگاه نوا با خوانندگی محمدرضا تنها و نوازندگی سنتور کاوه شفیعی است.

همچنین اجرای ترانه «نقش غم» در سه گاه با خوانندگی دانش خوشرو و نوازندگی ویولن هاشم سردابی و نوازندگی پیانو جاسم قربانی و ساز و با صدای مسیح سام خانیان و اجرای آواز محمدسام خانی از جمله برنامه هایی است که در این نشست پیش روی مخاطبان قرار می‌گیرد.

حضور در این برنامه برای عموم علاقه‌ مندان آزاد و رایگان است و برای شرکت در آن می‌توانند به فرهنگسرای ارسباران واقع در خیابان شریعتی، بالاتر از سیدخندان، خیابان جلفا مراجعه کنند.

اخبار مرتبط:

تجلیل از محمد ابراهیم ذوالقدر در نشست «آیین آواز»

برگزاری آیین آواز «یادواره محمودی‌ خوانساری»

جزییات اولین برنامه از فصل جدید نشست آیین آواز اعلام شد

جزییات اولین برنامه از فصل جدید «آیین آواز» اعلام شد

اخبار مرتبط


ارسال دیدگاه