رفتن به بالا
  • دوشنبه - ۱۳ آذر ۱۴۰۲ - ۱۳:۵۹
  • کد خبر : ۱۹۵۰۰
  • چاپ خبر : کتاب «ردیف موسیقی ایران برای پیانو» رونمایی می شود

کتاب «ردیف موسیقی ایران برای پیانو» رونمایی می شود

رونمایی کتاب «ردیف موسیقی ایران برای پیانو» اثر جواد معروفی با تصحیح و بازبینی دکتر پویان آزاده، در تالار رودکی برگزار می شود. به گزارش خبرآوا و به نقل از روابط عمومی انجمن موسیقی ایران، کتاب «ردیف موسیقی ایران برای پیانو» به همت انجمن موسیقی ایران و نشر پیانو با تصحیح و بازبینی پویان آزاده […]

رونمایی کتاب «ردیف موسیقی ایران برای پیانو» اثر جواد معروفی با تصحیح و بازبینی دکتر پویان آزاده، در تالار رودکی برگزار می شود.

به گزارش خبرآوا و به نقل از روابط عمومی انجمن موسیقی ایران، کتاب «ردیف موسیقی ایران برای پیانو» به همت انجمن موسیقی ایران و نشر پیانو با تصحیح و بازبینی پویان آزاده روانه بازار نشر شده است.

۱۶ آذر ماه مصادف است با سی امین سالگرد درگذشت استاد جواد معروفی آهنگساز، تنظیم کننده و ردیف دان موسیقی ایرانی که در تاریخ موسیقی معاصر جریان سازی موثری در عرصه پیانوی ایرانی داشته است.

پویان آزاده از شاگردان استاد جواد معروفی بوده که علاوه بر فراگیری دانش موسیقایی از ایشان از علم اساتید بزرگ دیگری همچون: مصطفی کمال پورتراب، گاگیک بابایان و دلبر حکیم آوا بهره برده است. پویان آزاده در سال ۱۳۹۱ پس از تدوین، تحقیق، ارائه و دفاع پرونده پیانو ایرانی موفق به ثبت ملی نت نویسی پیانو ایرانی و قرار گیری این شیوه در فهرست آثار ملی معنوی ایران شد.

آئین رونمایی از «ردیف موسیقی ایران برای پیانو» پنجشنبه ۱۶ آذر ماه از ساعت ۱۳ در تالار رودکی اجرا خواهد شد و ورود برای عموم علاقه مندان آزاد است.

اخبار مرتبط:

با ویلن جهانشاه برومند «رمز و راز ساز» منتشر شد

«همه ایرانم»؛ جدیدترین آلبوم کامبیز روشن روان

کتاب «پیانو مرتضی محجوبی و آواز قمرالملوک وزیری» منتشر شد

کتاب «ردیف مرتضی محجوبی برای پیانو» منتشر شد

اخبار مرتبط


ارسال دیدگاه