رفتن به بالا
  • چهارشنبه - 21 تیر 1402 - 10:39
  • کد خبر : ۱۶۲۴۴
  • چاپ خبر : جدول اجراهای منطقه 5 شانزدهمین جشنواره موسیقی نواحی منتشر شد

جدول اجراهای منطقه 5 شانزدهمین جشنواره موسیقی نواحی منتشر شد

جدول اجراهای منطقه ۵ شانزدهمین جشنواره موسیقی نواحی ایران که به میزبانی استان کرمان ‌و به عنوان آخرین میزبان این رویداد برگزار می شود، ‌منتشر شد. به گزارش خبرآوا و به نقل از ستاد خبری شانزدهمین جشنواره موسیقی نواحی ایران، کرمان از تاریخ ۲۱ تا ۲۳ تیرماه پنجمین میزبان این رویداد هنری خواهد بود. این رویداد […]

جدول اجراهای منطقه ۵ شانزدهمین جشنواره موسیقی نواحی ایران که به میزبانی استان کرمان ‌و به عنوان آخرین میزبان این رویداد برگزار می شود، ‌منتشر شد.

به گزارش خبرآوا و به نقل از ستاد خبری شانزدهمین جشنواره موسیقی نواحی ایران، کرمان از تاریخ ۲۱ تا ۲۳ تیرماه پنجمین میزبان این رویداد هنری خواهد بود. این رویداد قرار است هر روز از ساعت ۱۹:۳۰ تا ۲۲ پذیرای هنرمندان و عموم علاقمندان باشد.

فرخ میرزاده (آواز محلی و غریبی‌خوانی کرمان)، عزیز تنها و عبدالله امینی (آواز و دوتار خراسان شرق و جنوب)، مهدی کوچه‌باغی (آربونه و آواز یزد) و خدابخش نارویی (دونلی سیستان و بلوچستان) در تاریخ ۲۱ تیرماه روی صحنه خواهند رفت.

علی یونس‌زاده (لیکو جنوب کرمان)، حسین رحمت‌الهی (دوتار خراسان رضوی)، خداداد شکل‌زهی (سیستان و بلوچستان)، عبدالعزیز احمدی (دوتار خراسان رضوی) و حبیب قادر آتشگر (سیستان و بلوچستان) در دومین شب از جشنواره در ۲۲ تیرماه اجرا خواهند داشت.

حسن دشتی (موسیقی ساربانی کرمان)، جهانگیر عیسی‌پور (ترکه‌بازی و شرمه‌خوانی کرمان)، خالو قنبر راستگو (نی جفتی هرمزگان)، علی محولاتی (دوتار خراسان شمالی) و مرتضی کریمی (هرمزگان) ۲۳ تیرماه و در سومین شب جشنواره موسیقی نواحی ایران روی صحنه خواهند رفت.

این در حالی است که بخش پژوهش، هر روز از ساعت ۱۰ صبح طبق روال هر ساله جشنواره موسیقی نواحی برگزار و با موضوعات «جستاری در روایت‌های موسیقی کرمان» توسط فواد توحیدی،‌ «مردم‌شناسی موسیقی» توسط مرتضی خان‌قیطاقی و «موسیقی زرتشتیان کرمان» توسط آریابرزن غیبی ارائه خواهد شد.

بخش منطقه ای شانزدهمین جشنواره موسیقی نواحی ایران، در دو بخش «نشست‌های پژوهشی» و «اجراهای صحنه‌ای» به دبیری محمدعلی مرآتی و در یک گستره ملی به‌ همت دفتر موسیقی معاونت امور هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی برگزار می شود.

این جشنواره توسط انجمن موسیقی ایران و با همکاری ادارات کل فرهنگ و ارشاد استان‌های سراسر کشور به‌ صورت غیررقابتی، طی روزهای 6 تا 23 تیر ماه به میزبانی ۵ استان گلستان (۶ تا ۸ تیر)، چهارمحال و بختیاری (۱۰ تا ۱۲ تیر)، آذربایجان شرقی (۱۴ تا ۱۶ تیر)، کرمانشاه (۱۷ تا ۱۹ تیر) و کرمان (۲۱ تا ۲۳ تیر) برگزار می شود.

اخبار مرتبط:

جدول منطقه ۴ اجراهای شانزدهمین جشنواره موسیقی نواحی منتشر شد

انتشار جدول منطقه دو اجراهای شانزدهمین جشنواره موسیقی نواحی

جدول اجراهای منطقه یک جشنواره موسیقی نواحی منتشر شد

اخبار مرتبط


ارسال دیدگاه