رفتن به بالا
  • شنبه - ۱۷ تیر ۱۴۰۲ - ۱۴:۱۲
  • کد خبر : ۱۶۱۴۳
  • چاپ خبر : جدول منطقه ۴ اجراهای شانزدهمین جشنواره موسیقی نواحی منتشر شد

جدول منطقه ۴ اجراهای شانزدهمین جشنواره موسیقی نواحی منتشر شد

جدول اجراهای منطقه ۴ شانزدهمین جشنواره موسیقی نواحی ایران که قرار است به میزبانی استان کرمانشاه برگزار شود، ‌منتشر شد. به گزارش خبرآوا و به نقل از ستاد خبری شانزدهمین جشنواره موسیقی نواحی ایران، کرمانشاه از تاریخ ١٧ تا ١٩ تیر ماه چهارمین میزبان این رویداد هنری خواهد بود که قرار است هر روز از ساعت […]

جدول اجراهای منطقه ۴ شانزدهمین جشنواره موسیقی نواحی ایران که قرار است به میزبانی استان کرمانشاه برگزار شود، ‌منتشر شد.

به گزارش خبرآوا و به نقل از ستاد خبری شانزدهمین جشنواره موسیقی نواحی ایران، کرمانشاه از تاریخ ١٧ تا ١٩ تیر ماه چهارمین میزبان این رویداد هنری خواهد بود که قرار است هر روز از ساعت ۱۶ تا ۱۹:۳۰ پذیرای هنرمندان و عموم علاقمندان باشد.

سید عزت یاری، سید رضا روتابی، عزیزاله قزوینه، سید پیرمحمد ذوالنوری‌ (آوازخوانی کرمانشاه)، حیدر حیدری (مقامات تنبور  کرمانشاه)، جلال فصیحی (موسیقی محلی سنقر و کولیایی). محمد باجلاوند (کمانچه و ضرب لرستان)، محمد شکارچی (کمانچه و‌ ضرب لرستان)، شاه‌رضا مرادی و محمد مریدوند (سرنا و دهل لرستان) در تاریخ ۱۷ تیرماه روی صحنه خواهند رفت.

عادل کمالی و سید تیمور مهرابی (تنبورنوازی کرمانشاه)، عطا سلامیه (دف‌نوازی کردستان)، عاشیق غلام‌حسین قربانی (چگور و آواز همدان)، ایمان و امین کریوند (نی و آواز لرستان) در دومین شب از جشنواره در ۱۸ تیرماه اجرا خواهند داشت.

نوخاص صیادی (سرنا و‌ دهل کرمانشاه)، ولی کمری (آواز هوره قوم کلهر ایلام)، محمد همتی‌فرد (سرنا و جفتان ایلام)، حسین علی‌حسینی (سرنا و دهل ایل شاهسون، فرهاد نادری و عثمان زاهدی (سیاه‌چمانه کردستان) ۱۹ تیر ماه و در سومین شب جشنواره موسیقی نواحی ایران روی صحنه خواهند رفت.

این در حالی است که بخش پژوهش، هر روز از ساعت ۱۰ صبح طبق روال هر ساله جشنواره موسیقی نواحی برگزار و با موضوعات «عاشیقی در بهار همدان» توسط عمران قربانی،‌ «سرما و‌ دهل کلهر» توسط یوسف چراغی، «شیوه‌های تنبورنوازی» توسط هومن روتابی ارائه خواهد شد.

بخش منطقه ای شانزدهمین جشنواره موسیقی نواحی ایران، در دو بخش «نشست‌های پژوهشی» و «اجراهای صحنه‌ای» به دبیری محمدعلی مرآتی و در یک گستره ملی به‌ همت دفتر موسیقی معاونت امور هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی برگزار می شود.

این جشنواره توسط انجمن موسیقی ایران و با همکاری ادارات کل فرهنگ و ارشاد استان‌های سراسر کشور به‌ صورت غیررقابتی، طی روزهای 6 تا 23 تیر ماه به میزبانی ۵ استان گلستان (۶ تا ۸ تیر)، چهارمحال و بختیاری (۱۰ تا ۱۲ تیر)، آذربایجان شرقی (۱۴ تا ۱۶ تیر)، کرمانشاه (۱۷ تا ۱۹ تیر) و کرمان (۲۱ تا ۲۳ تیر) برگزار می شود.

اخبار مرتبط:

جشنواره موسیقی نواحی ایران در منطقه ۳

انتشار جدول منطقه دو اجراهای شانزدهمین جشنواره موسیقی نواحی

جزئیات برگزاری شانزدهمین جشنواره موسیقی نواحی ایران اعلام شد

پوستر شانزدهمین جشنواره موسیقی نواحی ایران منتشر شد

اخبار مرتبط


ارسال دیدگاه