رفتن به بالا
  • دوشنبه - ۵ دی ۱۴۰۱ - ۱۳:۵۹
  • کد خبر : ۱۳۴۷۸
  • چاپ خبر : همکاری دولت و مجلس در حل موضوعات حوزه فرهنگ

همکاری دولت و مجلس در حل موضوعات حوزه فرهنگ

محمدمهدی اسماعیلی، وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: میان مطالبات، ماموریت‌ها و وظایف وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با بودجه نسبت منطقی وجود ندارد. به گزارش خبرآوا و به نقل از مرکز روابط عمومی و اطلاع‌رسانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، محمدمهدی اسماعیلی، وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی روز یکشنبه پس از حضور در نشست […]

محمدمهدی اسماعیلی، وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: میان مطالبات، ماموریت‌ها و وظایف وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با بودجه نسبت منطقی وجود ندارد.
به گزارش خبرآوا و به نقل از مرکز روابط عمومی و اطلاع‌رسانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، محمدمهدی اسماعیلی، وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی روز یکشنبه پس از حضور در نشست کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس، گفت: در این جلسه پیش‌بینی‌های مربوط به بودجه ۱۴۰۲ مورد بررسی قرار گرفت. همچنین اقدامات انجام گرفته و مشکلات موجود در مباحث بودجه‌ای و نیروی انسانی حوزه فرهنگ و هنر تشریح شد.
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با بیان اینکه عزم خوبی در همه بخش‌ها به ویژه در مجلس وجود دارد تا امسال گام‌های بلندی برای حل موضوعات فرهنگی برداشته شود.
وی افزود: همه اعضای کمیسیون در این جلسه نقطه نظرات خود را ارائه کردند در تمامی  این نقطه نظرات، همدلی قابل مشاهده بود تا تلاش شود که در جریان تدوین بودجه ۱۴۰۲ که مراحل آن در دولت تمام شده و به زودی به مجلس ارائه می‌شود، کمیسیون برنامه مساعدت کند تا بتوان بودجه فرهنگی را ارتقا داد تا بخشی از مطالبات موجود را پاسخ دهیم.

اسماعیلی افزود: در این جلسه درباره مباحث ماه های اخیر گفت‌وگو شد و گزارشی از اقدامات وزارت فرهنگ و تمهیدات و برنامه‌هایی که در گفت‌و گو با اهالی فرهنگ و هنر بوده است، تشریح شد.
وی درباره تنگناهای اعتباری وزارت فرهنگ و ارشاد در بودجه گفت: بین مطالبات، ماموریت‌ها و وظایف وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با بودجه نسبت منطقی وجود ندارد.
به طور مثال در سال ۸۵ اقتصاد کتاب حدود ۲۵۰ میلیارد بود و وزارت ارشاد ۸۰ میلیارد برای مدیریت کتاب در اختیار داشت. امسال این عدد ۸ هزار و ۵۰۰ شده اما وزارت ارشاد ۳۰ میلیارد برای مدیریت حوزه کتاب در اختیار دارد که نقص است و بایستی توازن ایجاد شود.
وزیر فرهنگ با تجلیل از پشتیبانی ویژه رییس جمهور و همراهی سازمان برنامه در تدوین برنامه و بودجه ۱۴۰۲ گفت: در یک سال و نیم اخیر تلاش کردیم بسیاری از گره‌ها را با همکاری دولت و مجلس باز کنیم که بخش عمده آن باز شده است.

اخبار مرتبط


ارسال دیدگاه