رفتن به بالا
  • شنبه - 25 فروردین 1403 - 12:42
  • کد خبر : ۲۲۳۶۴
  • چاپ خبر : بهار بختیاری در رادیو صبا شنیدنی می‌شود

بهار بختیاری در رادیو صبا شنیدنی می‌شود

رادیو صبا در برنامه «کوک آوا» گلچینی از ترانه‌ها و موسیقی‌های بختیاری با موضوع بهار تقدیم مخاطبان می کند. به گزارش خبر آوا و به نقل از روابط عمومی رسانه ملی، «کوک آوا» یکی از برنامه‌های موسیقی محور این شبکه رادیویی است، که با ترکیب متن، ترانه و موسیقی بسته شنیداری جالبی را تقدیم شنوندگان […]

رادیو صبا در برنامه «کوک آوا» گلچینی از ترانه‌ها و موسیقی‌های بختیاری با موضوع بهار تقدیم مخاطبان می کند.

به گزارش خبر آوا و به نقل از روابط عمومی رسانه ملی، «کوک آوا» یکی از برنامه‌های موسیقی محور این شبکه رادیویی است، که با ترکیب متن، ترانه و موسیقی بسته شنیداری جالبی را تقدیم شنوندگان می‌کند.

«کوک آوا» برنامه ای است که قطعات موسیقی باکلام را بر اساس یک مضمون مشترک انتخاب و بخش هایی از آنها را پخش می‌کند.

این برنامه در هر قسمت با انتخاب یک وجه مشترک، ترانه و موسیقی را به هم کوک می زند، «کوک آوا»در هفته جاری گلچینی از موسیقی‌های بهاری در میان اقوام مختلف در خطه‌های متنوع ایران تقدیم مخاطبان می‌کند.

این برنامه روز یکشنبه ۲۶ فروردین ماه به سراغ قوم بختیاری می رود و بهار را در سرزمین آنها با موسیقی به تصویر می‌کشد. در این برنامه گلچینی از موسیقی‌های لری بختیاری با موضوع بهار تقدیم مخاطبان می‌شود.

موسیقی بختیاری در دستگاه‌های شور، شوشتری، ماهور و کرد بیات نواخته می‌شود. در موسیقی بختیاری می‌توان به کرنا و سورنا و در برخی مواقع کمانچه اشاره کرد. نوازندگان نی به دو شکل «کنار لب» که موسیقی چوپانی نام دارد و به صورت آکادمیک این ساز را می‌نوازند.

این برنامه موسیقی محور هر روز ساعت ۶:۱۵ به تهیه کنندگی انسیه شمس اللهی تقدیم مخاطبان رادیو صبا می‌شود.

اخبار مرتبط


ارسال دیدگاه