رفتن به بالا
  • چهارشنبه - ۲۷ بهمن ۱۴۰۰ - ۱۲:۱۱
  • کد خبر : ۱۰۴۶۵
  • چاپ خبر : مهلت ارسال آثار به جشنواره «تکنوازان تار و سه تار» تمدید شد

مهلت ارسال آثار به جشنواره «تکنوازان تار و سه تار» تمدید شد

به نقل از امور رسانه ای جشنواره «تک نوازان تار و سه تار»، نهمین جشنواره تکنوازان که این دوره به ساز تار و سه تار اختصاص دارد اسفند ماه سال جاری در حالی برگزار می شود وکه مهلت ارسال آثار تمدید شد. کیوان ساکت دبیر جشنواره تکنوازان و آهنگساز گفت: نهمین جشنواره «تکنوازان برای ساز […]

به نقل از امور رسانه ای جشنواره «تک نوازان تار و سه تار»، نهمین جشنواره تکنوازان که این دوره به ساز تار و سه تار اختصاص دارد اسفند ماه سال جاری در حالی برگزار می شود وکه مهلت ارسال آثار تمدید شد.

کیوان ساکت دبیر جشنواره تکنوازان و آهنگساز گفت: نهمین جشنواره «تکنوازان برای ساز تار و سه تار» از سوی فرهنگسرای بهمن برگزار می شود. هشت دوره قبلی به سازهای دیگر اختصاص داشت که نهمین دوره برای ساز تار و سه تار برگزار می شود. این در حالی است که به درخواست مخاطبان مهلت ارسال آثار تا یکم اسفند تمدید شده است.

دبیر جشنواره تکنوازان بیان کرد: هدف از برگزاری این جشنواره ایجاد انگیزه برای جوانان و ایجاد خلاقیت است. همچنین در نظر داریم در این جشنواره نگاهی امروزی به سازهای تار و سه تار داشته باشیم.

این آهنگساز گفت: متاسفانه جشنواره های دیگر دچار یک گونه یکنواختی و تکرار در رپرتوار شده اند. ما تلاش خواهیم کرد موجب بیداری خلاقیت در شرکت کننده ها باشیم و آثار و رپرتوار تا جایی که مقدور است امروزی باشند. هر چند در سال های آینده برنامه های متنوع دیگری داریم. همچنین آثار باید مناسب با ذوق و زیبایی شناسی امروزی ارائه شوند.

ساکت با اشاره به دیگر جزییات شرکت هنرمندان در این جشنواره افزود: علاقه مندان باید در مرحله نخست آثار را برای هیات انتخاب اولیه ارسال کنند و هیات انتخاب آثار را بررسی و تعدادی را برای مرحله نهایی انتخاب می کنند. همچنین اگر شرایط کرونا به ما اجازه دهد اختتامیه این جشنواره قبل از سال جدید برگزار می شود ولی اگر این بیماری شدت یابد مجبور می شویم برگزاری اختتامیه را به سال آینده موکول کنیم.

دبیر جشنواره تکنوازان در پایان گفت: در این جشنواره من و بهداد بابایی عضو هیات داوران هستیم و منصور حقی، عرفان گنجه ای، محمد موسوی و علی علی شاهی هیات انتخاب اولیه هستند.

منبع: مهر

اخبار مرتبط:

نهمین جشنواره تک نوازی تار و سه تار برگزار می‌شود

اخبار مرتبط


ارسال دیدگاه