رفتن به بالا
  • شنبه - 16 بهمن 1400 - 12:16
  • کد خبر : ۱۰۳۹۴
  • چاپ خبر : گسترش و تقویت حوزه موسیقی افتخار وزارت فرهنگ و ارشاد است

گسترش و تقویت حوزه موسیقی افتخار وزارت فرهنگ و ارشاد است

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی تقویت حوزه موسیقی را باعث افتخار این دوره وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی دانست. به گزارش خبرآوا و به نقل از مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، محمد مهدی اسماعیلی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی صبح چهارشنبه ۱۳ بهمن ماه در نشست با اعضای ستاد […]

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی تقویت حوزه موسیقی را باعث افتخار این دوره وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی دانست.

به گزارش خبرآوا و به نقل از مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، محمد مهدی اسماعیلی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی صبح چهارشنبه ۱۳ بهمن ماه در نشست با اعضای ستاد برگزاری سی و هفتمین جشنواره بین المللی موسیقی فجر که در محل دفتر این ستاد برگزار شد، با تبریک فرارسیدن ایام دهه فجر و گرامیداشت یاد و خاطر امام خمینی (ره)، هدف از حضور خود در این نشست را ابراز تشکر و قدردانی از دست‌اندرکاران برگزاری جشنواره موسیقی فجر عنوان کرد که در این شرایط سخت تلاش و همت کرده اند تا این رویداد بزرگ موسیقایی با حداقل ها برگزار شود.

وی افزود: بنای ما امسال برگزاری جشنواره ها به صورت عادی و حضوری بود، اما سویه جدید شیوع کرونا در کشور برنامه ریزی ما را تحت تاثیر قرار داد و با توجه به شرایط موجود و توصیه های ستاد ملی مقابله با کرونا جشنواره ها با حداقل‌ها ادامه پیدا می‌کند.

رییس شورای هنر در ادامه به جایگاه موسیقی و نقش و تاثیر آن در میان مردم اشاره کرد و گفت: حوزه موسیقی به لحاظ ذهنی پیوند خورده با انقلاب اسلامی است، حتی کسانی که آن دوران را ندیده‌اند سرودهای متناسب با آن ایام برایشان حس زنده بودن تاریخ، وحدت، انسجام ملی، همگرایی و اتحاد را دارد.

اسماعیلی با بیان اینکه موسیقی خدمات فراوانی به انقلاب اسلامی کرده است، اظهار کرد: در حساس ترین و مهمترین لحظات پیروزی انقلاب اسلامی در آن دوران موسیقی وارد شد.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در ادامه ترویج، گسترش و تقویت حوزه موسیقی در این دوره وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی را از اولویت ها و افتخارات این وزارتخانه عنوان کرد و گفت: نگاه مجموعه دولت سیزدهم و شخص رئیس جمهور این است که به صورت جدی از حوزه فرهنگ و هنر حمایت کنیم.

اسماعیلی وجود پیشکسوتان، اساتید فن و افراد فاخر در حوزه موسیقی را به عنوان پرچمداران این عرصه توصیف و بیان کرد: خوشبختانه اتحاد و همدلی خوبی بین اساتید وجود دارد که این مهم باعث تقویت و همیاری یکدیگر در حوزه موسیقی شده است.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با اشاره به نشست ماه های گذشته خود با معاون امور هنری سابق و مدیرکل موسیقی خاطرنشان کرد: در آن نشست مطالب و صحبت های خوبی مطرح و جمع بندی شد. از این رو از آقای سالاری معاون امور هنری می خواهم آن موارد را با جدیت دنبال کنند. ما نیز در وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی تمام تلاش خود را برای کمک و حمایت از حوزه موسیقی به کار خواهیم بست تا این حوزه متناسب با نیازها و خواسته های جامعه، تحولات بنیادین و اساسی در آن ایجاد شود تا شاهد رشد و شکوفایی موسیقی در کشور و سطح بین المللی باشیم.

اسماعیلی به اقدامات و تلاش های خوب صورت گرفته برای برگزاری هرچه بهتر سی و هفتمین جشنواره موسیقی فجر اشاره و ابراز امیدواری کرد تا با اجرای خوب این رویداد بزرگ هنری، بهترین جشنواره را در این دوره وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در دولت سیزدهم رقم بزنیم.

در ابتدای این نشست محمود سالاری معاون امور هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، محمد اله یاری سرپرست دفتر موسیقی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و حسن ریاحی دبیر جشنواره به تشریح روند برگزاری سی و هفتمین دوره جشنواره بین المللی موسیقی فجر پرداختند.

سی‌وهفتمین جشنواره موسیقی فجر همزمان با ایام گرامیداشت سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی ایران از تاریخ ۲۲ تا ۲۶ بهمن ماه ۱۴۰۰ به دبیری حسن ریاحی در بخش‌های رقابتی (جایزه باربد) و غیررقابتی برگزار می‌شود و جایزه ترانه، جایزه موسیقی و رسانه و نشست‌های پژوهشی برنامه‌های دیگر این دوره از جشنواره خواهد بود.

خبرآوا / م.معیاریان

اخبار مرتبط


ارسال دیدگاه