رفتن به بالا
  • سه شنبه - ۲۳ آذر ۱۴۰۰ - ۰۹:۳۳
  • کد خبر : ۱۰۰۳۵
  • چاپ خبر : کیش آخر سال جشنواره موسیقی برگزار می‌کند

کیش آخر سال جشنواره موسیقی برگزار می‌کند

چهارمین جشنواره موسیقی کیش روزهای ۱۵، ۱۶ و ۱۷ اسفند ماه در این جزیره برگزار خواهد شد. بدریه بحرینی ـ‌ مدیر امور هنری سازمان منطقه آزاد کیش ـ عنوان کرد: پیش از این دهه پایانی دی ماه برای برگزاری جشنواره موسیقی کیش تعیین شده بود که بعد از برگزاری جلسات متعدد، در نهایت نیمه اسفند […]

چهارمین جشنواره موسیقی کیش روزهای ۱۵، ۱۶ و ۱۷ اسفند ماه در این جزیره برگزار خواهد شد.

بدریه بحرینی ـ‌ مدیر امور هنری سازمان منطقه آزاد کیش ـ عنوان کرد: پیش از این دهه پایانی دی ماه برای برگزاری جشنواره موسیقی کیش تعیین شده بود که بعد از برگزاری جلسات متعدد، در نهایت نیمه اسفند تاریخ قطعی چهارمین جشنواره موسیقی کیش خواهد بود.

وی ادامه داد: این تاریخ‌ها با توجه به ایام مبارک اعیاد شعبانیه که مصادف با یکشنبه ۱۵ اسفند ولادت سالار شهیدان، امام حسین(ع) دوشنبه ۱۶ اسفند ولادت حضرت ابوالفضل العباس(ع) و سه‌شنبه ۱۷اسفند ولادت امام زین‌العابدین (ع) هستند، قطعی شد تا در این عیدهای مبارک شاهد شور و نشاط مضاعفی در جزیره کیش باشیم.

بحرینی ادامه داد: نزدیکی اعیاد خجسته‌ی شعبانیه با تعطیلات نوروز مجموعه برگزارکننده این رویداد را بر آن داشت تا این تاریخ را برای برگزاری چهارمین جشنواره موسیقی کیش انتخاب کنند.

وی افزود: داوری‌های نخست آغاز شده است و بعد از بررسی نهایی هیات انتخاب، گروه‌های راه‌یافته به مرحله پایانی این جشنواره موسیقی که از استان‌های هرمزگان، خوزستان، سیستان و بلوچستان و بوشهر هستند، به صورت رسمی اعلام خواهند شد.

وی خاطرنشان کرد: حدود ۲۰ روز پیش از آغاز جشنواره، گروه‌های راه‌یافته به مرحله نهایی برای اجرا در جزیره کیش به صورت رسمی از درگاه اینترنتی festival.kish.ir معرفی خواهند شد.

بحرینی افزود: این جشنواره در نظر دارد به معرفی فرهنگ‌ها، قومیت‌ها و سنت‌ها بر اساس رنگ‌آمیزی در سواحل جنوبی از دریای عمان تا خلیج فارس و استان‌های جنوبی ایران بپردازد.

رئیس چهارمین جشنواره موسیقی کیش یامال تصریح کرد: مهمترین هدف بزرگترین رویداد موسیقیایی جزیره کیش، مورد توجه قرار دادن کیش با سابقه تاریخی و دیرینه خود از نظر فرهنگی و موسیقایی است و در کنار آن رونق کسب و کار در جزیره، ایجاد جاذبه‌های گردشگری و آشنایی با فرهنگ بوم‌گردی است.

منبع: ایسنا

اخبار مرتبط


ارسال دیدگاه