رفتن به بالا
  • یکشنبه - 18 مهر 1400 - 08:29
  • کد خبر : ۹۲۳۰
  • چاپ خبر : توضیح خانه موسیقی درباره بیمه اعضای خود: «خانه در قطع بیمه دخالتی ندارد»

توضیح خانه موسیقی درباره بیمه اعضای خود: «خانه در قطع بیمه دخالتی ندارد»

خانه موسیقی انتقادات وارد به خود را درباره عاملیت در قطع بیمه برخی هنرمندان تکذیب کرد. محمد معتمدی با انتشار متنی از وضعیت بیمه خود نسبت به خانه موسیقی انتقاداتی را مطرح کرده است. روابط عمومی خانه موسیقی ایران در این باره توضیحاتی را به ایلنا ارائه کرد. در متن ارسالی خانه موسیقی آمده است: […]

خانه موسیقی انتقادات وارد به خود را درباره عاملیت در قطع بیمه برخی هنرمندان تکذیب کرد.

محمد معتمدی با انتشار متنی از وضعیت بیمه خود نسبت به خانه موسیقی انتقاداتی را مطرح کرده است. روابط عمومی خانه موسیقی ایران در این باره توضیحاتی را به ایلنا ارائه کرد.

در متن ارسالی خانه موسیقی آمده است:

«یکی از مطالبات جدی خانه موسیقی از ابتدای تاسیس تاکنون، بیمه شدن همه هنرمندان حوزه موسیقی بوده و همواره در این زمینه از هیچ کوششی دریغ نورزیده است. و پر واضح است که این‌ نهاد به عنوان حامی اهالی صنف، هیچ دخالتی در قطع بیمه هنرمندان موسیقی نداشته و حتی در صورت قطع بیمه از سوی سازمان تامین اجتماعی، تمام تلاش خود را در راستای برقراری مجدد بیمه هنرمندان این حوزه بکار برده است.

خوشبختانه همه اعضای متقاضی این نهاد که دارای شرایط قانونی بوده‌اند از سوی خانه موسیقی به صندوق اعتباری هنر معرفی و بیمه آنها برقرار شده است.

پس از برقراری بیمه طبق قوانین سازمان تامین اجتماعی عدم پرداخت حق بیمه از سوی بیمه شده به مدت حداکثر سه ماه موجب قطع بیمه از سوی آن سازمان می‌گردد و خانه موسیقی و صندوق اعتباری قطعا نقشی در این خصوص ندارند.

همچنین در سال‌های اخیر بسیاری از اعضایی که با قطع بیمه مواجه شدند به خانه موسیقی مراجعه کرده و به صندوق اعتباری هنر برای برقراری مجدد بیمه معرفی شده‌اند.»

منبع: ایلنا

اخبار مرتبط


ارسال دیدگاه