رفتن به بالا
  • دوشنبه - 22 بهمن 1397 - 13:00
  • کد خبر : ۷۹۰۷
  • چاپ خبر : اجرای آثار جدید گروه «آهنگ» با خوانندگی وحید تاج
در سی و چهارمین جشنواره موسیقی فجر برگزار می‌شود:

اجرای آثار جدید گروه «آهنگ» با خوانندگی وحید تاج

بخشی از اجرای گروه«آهنگ» در سی و چهارمین جشنواره موسیقی فجر به صورت آلبوم و با آهنگسازی مهرداد ناصحی و خوانندگی مهرداد ناصحی با اعلام این خبر گفت: این آلبوم در مراحل پایانی است و مخاطبان می‌توانند قبل از انتشار آلبوم، بخشی از کار را به صورت زنده در جشنواره موسیقی فجر بشنوند. مهرداد ناصحی […]

بخشی از اجرای گروه«آهنگ» در سی و چهارمین جشنواره موسیقی فجر به صورت آلبوم و با آهنگسازی مهرداد ناصحی و خوانندگی مهرداد ناصحی با اعلام این خبر گفت: این آلبوم در مراحل پایانی است و مخاطبان می‌توانند قبل از انتشار آلبوم، بخشی از کار را به صورت زنده در جشنواره موسیقی فجر بشنوند.

مهرداد ناصحی در توضیح اجرای گروه آهنگ در جشنواره موسیقی فجر بیان کرد: اجرای ما در جشنواره دو بخش خواهد داشت. در بخش اول یک قطعه نام «سر سودا» اجرا خواهد شد که از کارهای من است. بعد از اجرای این قطعه، ساز و آواز خواهیم داشت. بعد یک تصنیف با نام «کنج تنهایی» اجرا می‌شود که شعر آن را هوشنگ ابتهاج گفته است. بعد از این اجرا، یک چهارمضراب چوپانی از استاد مشکاتیان را خواهیم داشت و سپس ساز و آواز اجرا می‌شود. در پایان بخش اول نیز قطعه‌ای به اسم «هفت دریا» ساخته خود من اجرا خواهد شد.

وی ادامه داد: بخش دوم را قرار است با یک تصنیف قدیمی شروع کنیم. بعد از ساز و آواز، تصنیف «شیدایی» با شعر حافظ و از آثار استاد مشکاتیان اجرا می‌شود. یک تکنوازی عود و اجرای قطعه‌ای به اسم «سیه چشم» از دیگر برنامه‌های ما خواهد بود. دو نوازی کوبه‌ای و تصنیف «زبان گنگ» نیز جز اجراهای پایانی ما در بخش دوم خواهد بود.

ناصحی با بیان اینکه اکثر قطعاتی که قرار است در جشنواره اجرا شود برای اولین بار است که روی صحنه می‌رود، گفت: تنها بخش کوچکی از کار در یکی دو فستیوال خارجی اجرا شده و باقی کارها برای اولین بار است که اجرا می‌شود.

او درباره اعضای گروه آهنگ گفت: خواننده گروه وحید تاج است. نوازنده عود امین گلستانی و نوازنده سنتور جمشید صفرزاده است. در گروه «آهنگ» همچنین نوازنده تنبک کامران یعقوبی و نوازنده دف امین دادوری خواهد بود. من نیز نوازنده کمانچه هستم و آهنگسازی قطعات هم بر عهده من خواهد بود.
این نوازنده کمانچه درباره مدت زمان اجرای هر بخش در جشنواره موسیقی گفت: هر بخش بین ۴۰ تا ۴۵ دقیقه خواهد بود.

گروه «آهنگ» با خوانندگی وحید تاج و آهنگسازی مهرداد ناصحی ۲۶ بهمن ماه ساعت ۱۹ در تالار ایوان شمس اجرا خواهند داشت. این گروه هم چنین ۲۸ بهمن ماه اجرای خود را در زنجان به روی صحنه خواهند برد.

منبع: ایسنا

اخبار مرتبط


ارسال دیدگاه