رفتن به بالا
  • سه شنبه - 15 اردیبهشت 1394 - 12:50
  • کد خبر : ۵۷۲۰
  • چاپ خبر : سرقت آشکار در روز روشن..! / یادداشت اعتراضی وحید تاج در رابطه با سرقت آثارش

سرقت آشکار در روز روشن..! / یادداشت اعتراضی وحید تاج در رابطه با سرقت آثارش

صفحه موسیقی -مبنا آتشی: وحید تاج نسبت به سرقت آثارش اعتراض کرده و متن یادداشتی را به صورت سرگشاده در اختیار اصحاب رسانه قرار داده است.   در متن این یادداشت آمده است: اخیرا با خبر شدم که شخصی به ظاهر هنرمند نوع جدیدی از سرقت آن هم از نوع فرهنگی و موسیقایی‌اش را مرتکب شده […]

صفحه موسیقی -مبنا آتشی: وحید تاج نسبت به سرقت آثارش اعتراض کرده و متن یادداشتی را به صورت سرگشاده در اختیار اصحاب رسانه قرار داده است.

 

در متن این یادداشت آمده است:

اخیرا با خبر شدم که شخصی به ظاهر هنرمند نوع جدیدی از سرقت آن هم از نوع فرهنگی و موسیقایی‌اش را مرتکب شده است و آن اینکه تصانیفی از بنده، آقای محمد معتمدی و آقای سالار عقیلی را به استودیوی ضبط موسیقی برده و با نرم افزارهای مربوطه به طریقی صدای خوانندهٔ اصلی اثر را حذف کرده و با صدای خودش روی نسخه اصلی اثر، خوانندگی کرده است. چنین سرقت آشکاری در روز روشن تعجب من و صاحبان این آثار را برانگیخت. اگر این فرد جوان تمام این کار‌ها را با ارکستری مجزا و با اجازه صاحب اثر اجرا می‌کرد ایرادی برایشان وارد نبود، اما اینکه بر روی‌‌ همان نسخه اصلی فقط صدای خواننده را حذف کرده و صدای خود را جایگزین کرده یک دزدی آشکار فرهنگی است.

علاوه بر آن چند سایت رسمی به کذب این عنوان را تی‌تر زده‌اند که “فلان تصنیف به خوانندگی فلانی در بازار موسیقی منتشر شد”!!!

بد‌تر از آن اینکه این جوان در شبکه تلویزیونی استان خوزستان این کار‌ها را پلی بک (لب خوانی) کرده است که تمام اسناد آن به صورت صوتی و تصویری در دست است. اگر چنین چیزی رواج یابد این کشتی شکسته موسیقی به زودی در اعماق اقیانوس بی‌فرهنگی غرق می‌شود.

تعدادی ازاین تصانیف عبارت‌اند از:

– “خاک مهرآیین” که آن را در آلبوم “وکاپلا” به آهنگسازی علی اکبر قربانی و شعر اسماعیل فرزانه و به رهبری میلاد عمرانلو خوانده‌ام و انتشارات نی داوود آن را منتشر کرده و ثبت کتابخانه ملی ایران (به شماره ۱۳۷۸۳و) و مجوز ارشاد (به شماره۶۹۴۲) شده است.

– “افسانه عشق” که سال‌ها پیش فردین لاهورپور آن را تنظیم کرده، محمد عبدالحسینی شعر آن را سروده و بار‌ها از رادیو و تلویزیون با صدای بنده پخش شده است.

– “مستانه” که محسن حسینی آهنگساز آن است و بیژن ارژن ترانه آن را سروده و این اثر هم بار‌ها با صدای بنده از رادیو و تلوزیون پخش شده است.

حتی چند وقت پیش قضیه را به صورت تلفنی با مسئول واحد موسیقی صدا و سیمای خوزستان مطرح کردم تا برای رفتار غیر اخلاقی این جوان وهمینطور رفتار ناشیانهٔ خودشان توضیحی بدهند اما جوابی دریافت نکردم و اکنون منتظر پاسخگویی آن‌ها هستم. بنده و صاحبان این آثار به نوبهٔ خود پیگیری‌های لازم را در مورد شخص خاطی و صدا وسیمای مرکز خوزستان از طریق مراجع قانونی انجام خواهیم داد.

وحید تاج

۱۴/۲/۹۴

اخبار مرتبط


ارسال دیدگاه