رفتن به بالا
  • سه شنبه - ۱۲ تیر ۱۴۰۳ - ۱۶:۵۳
  • کد خبر : ۲۳۴۹۱
  • چاپ خبر : نشست پژوهشی «موسیقی لاله‌زار» در فرهنگسرای ارسباران برگزار می شود

نشست پژوهشی «موسیقی لاله‌زار» در فرهنگسرای ارسباران برگزار می شود

نشست پژوهشی موسیقی دستگاهی ایران با عنوان «موسیقی لاله‌زار» پنجشنبه ۱۴ تیرماه در فرهنگسرای ارسباران برگزار می‌شود. به گزارش خبر آوا و به نقل از روابط عمومی فرهنگسرای ارسباران، نشست پژوهشی موسیقی دستگاهی ایران با عنوان «موسیقی لاله‌زار» روز پنجشنبه ۱۴ تیر ماه ساعت ۱۸ با ارائه کتایون ملک مطیعی موسیقیدان و پژوهشگر در فرهنگسرای […]

نشست پژوهشی موسیقی دستگاهی ایران با عنوان «موسیقی لاله‌زار» پنجشنبه ۱۴ تیرماه در فرهنگسرای ارسباران برگزار می‌شود.

به گزارش خبر آوا و به نقل از روابط عمومی فرهنگسرای ارسباران، نشست پژوهشی موسیقی دستگاهی ایران با عنوان «موسیقی لاله‌زار» روز پنجشنبه ۱۴ تیر ماه ساعت ۱۸ با ارائه کتایون ملک مطیعی موسیقیدان و پژوهشگر در فرهنگسرای ارسباران برگزار می‌شود.

موسیقی لاله‌زاری (کوچه‌ بازاری) بخش مهمی از موسیقی ایران‌زمین است که با توجه به تغییرات موسیقی از اواخر دهه ۱۳۳۰ خورشیدی در لاله‌زار تهران شکل گرفت. به این موسیقی کمتر توجه شده است و به عبارتی این سبک از موسیقی و هنرمندان آن تا حدودی نادیده گرفته شده‌اند. این برنامه نگاهی به موسیقی لاله‌زار و سیر تحولات آن تا پیش از انقلاب اسلامی دارد.

کتایون ملک‌ مطیعی فرزند هنرمند فقید عرصه تئاتر و سینما کیومرث ملک‌ مطیعی، از ۹ سالگی وارد هنرستان عالی موسیقی شد و فراگیری ساز سنتور را نزد آذر هاشمی و ارفع اطرایی آغاز کرد. وی دانش‌آموخته رشته موسیقی از دانشکده موسیقی دانشگاه هنر است. ملک‌مطیعی ردیف میرزا عبدالله را نژد پشنگ کامکار، دوره عالی سنتورنوازی را نزد فرامرز پایور و تکنیک‌های آواز کلاسیک را نزد حسین سرشار فرا گرفته است.

وی همچنین با سازهای پیانو و تنبک آشنایی دارد و تا کنون در مراکزی مانند مرکز حفظ و اشاعه موسیقی سنتی ایران، مجموعه فرهنگی هنری سعدآباد، دانشگاه هنر، فرهنگسرای بهمن و… تدریس موسیقی داشته است.

علاقه‌ مندان برای حضور در این نشست که شرکت در آن برای عموم آزاد و رایگان است، می‌توانند به فرهنگسرای ارسباران واقع در خیابان شریعتی، بالاتر از سیدخندان، خیابان جلفا مراجعه کنند و برای دریافت اطلاعات بیشتر با شماره ۲۲۸۷۲۸۱۸ تماس بگیرند.

اخبار مرتبط


ارسال دیدگاه