رفتن به بالا
  • سه شنبه - ۱۲ تیر ۱۴۰۳ - ۱۳:۰۶
  • کد خبر : ۲۳۴۷۳
  • چاپ خبر : سند موسیقی بازنگری می شود

سند موسیقی بازنگری می شود

دبیر ستاد فرهنگی اجتماعی شورای عالی انقلاب فرهنگی با اشاره به اصلاح سند موسیقی، بر مشارکت فعالان این حوزه تاکید کرد. به نقل از روابط عمومی شورای عالی انقلاب فرهنگی، ابراهیم شکرانی دبیر ستاد فرهنگی اجتماعی شورای عالی انقلاب فرهنگی اظهار کرد: جلسه‌ای با حضور حجت‌الاسلام و المسلمین خسروپناه دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی با […]

دبیر ستاد فرهنگی اجتماعی شورای عالی انقلاب فرهنگی با اشاره به اصلاح سند موسیقی، بر مشارکت فعالان این حوزه تاکید کرد.

به نقل از روابط عمومی شورای عالی انقلاب فرهنگی، ابراهیم شکرانی دبیر ستاد فرهنگی اجتماعی شورای عالی انقلاب فرهنگی اظهار کرد: جلسه‌ای با حضور حجت‌الاسلام و المسلمین خسروپناه دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی با موضوع واکاوی وضعیت موجود موسیقی کشور و نگاهی بر نقش سیاستگذاری در تحولات آن، با تمرکز بر سند ملی موسیقی و با هدف هم‌اندیشی و بررسی نظرات و دیدگاه‌های صاحب نظران این حوزه در محل دبیرخانه شورای عالی انقلاب فرهنگی برگزار شد.

وی با اشاره به اهمیت حکمرانی و سیاستگذاری موسیقی با توجه به رتبه بالای آن در مصرف محصولات فرهنگی و هنری اظهار کرد: تدوین و تصویب سند ملی موسیقی از دستاوردهای بسیار خوب رئیس جمهور شهید آیت‌الله رئیسی بوده است که با پیگیری‌های ایشان در شورای عالی انقلاب فرهنگی تصویب و ابلاغ شد.

دبیر ستاد فرهنگی و اجتماعی شورای عالی انقلاب فرهنگی در خصوص ایرادات و اشکالات بیان شده توسط صاحب نظران و استادان حاضر در این نشست، گفت: مصوبات شورای عالی انقلاب فرهنگی پس از شش ماه از تصویب قابل اصلاح و ویرایش است، ‌ بر این اساس به ستاد فرهنگی اجتماعی دبیرخانه شورای عالی انقلاب فرهنگی ماموریت داده شد تا نظرات و دیدگاه‌های همه استادان و هنرمندان موسیقی را جمع‌آوری و اصلاحات پیشنهادی را به شورای عالی ارائه کنند.

شکرانی تشکیل و برگزاری منظم جلسات ستاد اجرایی موسیقی کشور را ضروری خواند و خواستار حمایت دستگاه‌های عضو و تعامل موثر با ستاد اجرایی موسیقی شد.

وی در پایان بیان کرد:‌ صاحب نظران و استادان حاضر در این نشست ضمن نقد سند موسیقی، بر حمایت جدی حاکمیت نسبت به موسیقی تاریخی و تمدنی ایران، جلب اعتماد و مشارکت بزرگان موسیقی در تولید و پخش برنامه‌های صدا و سیما، توجه و حمایت از موسیقی بانوان، رفع موانع و محدودیت‌های برگزاری کنسرت‌ها تأکید داشتند.

منبع: مهر

اخبار مرتبط


ارسال دیدگاه