رفتن به بالا
  • دوشنبه - 24 اردیبهشت 1403 - 17:08
  • کد خبر : ۲۲۸۰۲
  • چاپ خبر : بررسی ردیف مرحوم ابوالحسن صبا در فرهنگسرای ارسباران

بررسی ردیف مرحوم ابوالحسن صبا در فرهنگسرای ارسباران

نشست پژوهشی موسیقی دستگاهی ایرانی با موضوع بررسی ردیف «استاد ابوالحسن صبا»، با مشارکت مجموعه مکتب صبا در فرهنگسرای ارسباران برگزار می‌شود. به نقل از روابط‌عمومی فرهنگسرای ارسباران، نشست پژوهشی موسیقی دستگاهی ایرانی با موضوع بررسی ردیف «استاد ابوالحسن صبا»، سه‌شنبه ۲۵ اردیبهشت‌ ساعت ۱۸ با مشارکت مکتب صبا و با حضور جمعی از هنرمندان […]

نشست پژوهشی موسیقی دستگاهی ایرانی با موضوع بررسی ردیف «استاد ابوالحسن صبا»، با مشارکت مجموعه مکتب صبا در فرهنگسرای ارسباران برگزار می‌شود.

به نقل از روابط‌عمومی فرهنگسرای ارسباران، نشست پژوهشی موسیقی دستگاهی ایرانی با موضوع بررسی ردیف «استاد ابوالحسن صبا»، سه‌شنبه ۲۵ اردیبهشت‌ ساعت ۱۸ با مشارکت مکتب صبا و با حضور جمعی از هنرمندان و چهره‌های موسیقی در فرهنگسرای ارسباران برگزار می‌شود.

در این نشست سخنرانی هنرمندان موسیقی و چندین اجرای موسیقی مرتبط با این ردیف ارزشمند، انجام خواهد شد.

بابک خضرایی، عادل حسینجانی و مهدی نور محمدی از جمله سخنرانان این نشست هستند. ضمن اینکه طینوش بهرامی، آریا تاری و رضا سمندی به اجرای موسیقی در ردیف مرحوم ابوالحسن صبا می پردازند.

در توضیحات تکمیلی این نشست تخصصی آمده است:

مکتب صبا زاییده دو تلقی از نوگرایی و نوزایی موسیقی در دو دوره تاریخی است. یکی خلق گونه ای نو از کارگان موسیقی ایرانی به دست و اندیشه «ابوالحسن خان صبا» و دیگری بازآفرینی، ترجمان و تالیف این کارگان خلوت و جلوت یافته از آستین و اثر روایی یک «روایت‌گر معاصر».

منبع: مهر

اخبار مرتبط


ارسال دیدگاه