رفتن به بالا
  • یکشنبه - 23 اردیبهشت 1403 - 13:51
  • کد خبر : ۲۲۷۷۹
  • چاپ خبر : کنسرت نمایش «سی‌ صد» با داستانی تازه به صحنه می‌رود

کنسرت نمایش «سی‌ صد» با داستانی تازه به صحنه می‌رود

سهراب پورناظری کنسرت نمایش «سی‌ صد» را با داستانی تازه نوشته‌ محمد رحمانیان به روی صحنه می‌برد. سهراب پورناظری آهنگساز موسیقی سنتی و نوازنده سازهای تنبور، کمانچه و سه‌تار که سال ۱۴۰۱ کنسرت نمایش «سی‌صد» را با داستانی درباره کتاب‌سوزی نیشابور و نجات شاهنامه‌ها روی صحنه برده بود، این بار این رویداد را با داستانی […]

سهراب پورناظری کنسرت نمایش «سی‌ صد» را با داستانی تازه نوشته‌ محمد رحمانیان به روی صحنه می‌برد.

سهراب پورناظری آهنگساز موسیقی سنتی و نوازنده سازهای تنبور، کمانچه و سه‌تار که سال ۱۴۰۱ کنسرت نمایش «سی‌صد» را با داستانی درباره کتاب‌سوزی نیشابور و نجات شاهنامه‌ها روی صحنه برده بود، این بار این رویداد را با داستانی تازه اجرا می‌کند.

کنسرت نمایش «سی‌صد»، این بار با داستانی به نام «گات» نوشته محمد رحمانیان شکل گرفته است.

داستان «گات» درباره مبارزه و مقاومت مردم شیراز در مقابل لشگر مغول است. مردم شیراز در این مبارزه در مقابل ویران کردن تخت جمشید و تصرف جام جم توسط لشگر مغول و ممنوع شدن زبان فارسی در ایران می‌ایستند.

کنسرت نمایش «سی‌صد» با داستان «گات» از خرداد ماه امسال در مجموعه فرهنگی تاریخی سعد آباد روی صحنه خواهد رفت.

کنسرت نمایش «سی‌صد» کاری از سهراب پورناظری به کارگردانی امیر جدیدی، آهنگسازی تهمورس پورناظری، خوانندگی رضا بهرام، تهیه‌کنندگی محمدحسین توتونچیان و حضور تعدادی از ستارگان سینما و تلویزیون سال ۱۴۰۱ در کاخ سعدآباد اجرا شد. در این اثر هنرمندانی همچون جواد عزتی، مهران غفوریان، دلنیا آرام، ماهور الوند، منوچهر علیپور، عرفان ناصری، نیما سکوت و امیر جدیدی به‌ عنوان بازیگر حضور داشتند.

«سی‌صد» بر اساس نوشته از «ری بردبری» طراحی و تدوین شد و به موضوع کتاب‌سوزی و نسل‌کشی مغول‌ها در نیشابور پرداخت. ایجاد کنش در بطن ذهن مخاطب در حفظ زبان ملی ایرانیان به عنوان مرکز یک‌پارچگی سرزمین، و پیوند دوباره جوانان با موسیقی و شعر اصیل از اهداف این پروژه بود.

منبع: ایرنا

اخبار مرتبط


ارسال دیدگاه