رفتن به بالا
  • پنجشنبه - 16 فروردین 1403 - 19:57
  • کد خبر : ۲۲۲۲۹
  • چاپ خبر : «ذوالفقار بیتانه» جانی به فرهنگ موسیقیایی خراسان جنوبی دمیده بود

«ذوالفقار بیتانه» جانی به فرهنگ موسیقیایی خراسان جنوبی دمیده بود

محمود سالاری معاون هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در پیامی درگذشت «ذوالفقار بیتانه» نوازنده استان خراسان جنوبی را تسلیت گفت. به نقل از روابط عمومی معاونت هنری، در پی درگذشت مرحوم ذوالفقار بیتانه (نوازنده دوتار و سازنده سازهای سنتی و میراث‌دار موسیقی خراسان جنوبی)، محمود سالاری معاون هنری وزیر در پیامی درگذشت وی را […]

محمود سالاری معاون هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در پیامی درگذشت «ذوالفقار بیتانه» نوازنده استان خراسان جنوبی را تسلیت گفت.

به نقل از روابط عمومی معاونت هنری، در پی درگذشت مرحوم ذوالفقار بیتانه (نوازنده دوتار و سازنده سازهای سنتی و میراث‌دار موسیقی خراسان جنوبی)، محمود سالاری معاون هنری وزیر در پیامی درگذشت وی را تسلیت گفت.

متن پیام او به این شرح است:

«انا لله و انا الیه راجعون

درگذشت هنرمند فرهیخته شادروان استاد ذالفقار بیتانه موجب تألم و تأسف شد. ذوالفقار بیتانه نوازنده و سازنده سازهای سنتی و میراث‌دار موسیقی خراسان، جانی دوباره به فرهنگ موسیقیایی خراسان جنوبی دمیده بود. گر چه استاد بیتانه از میان ما رفت اما یادگار او در زنده کردن مقام گمشده باران خواهی (افسانه دولا) در حافظه موسیقی مقامی ایران جاودانه خواهد ماند.

مرد بزرگی که در طول زندگی حرفه‌ای خود همیشه با مشکلات عدیده‌ای دست و پنجه نرم کرد ولی دست از هدفش برای گسترش موسیقی خراسان برنداشت.

فقدان این هنرمند ارزشمند را به خانواده محترم و عموم علاقمندان و جامعه فرهنگی و هنری استان خراسان جنوبی تسلیت عرض نموده و از درگاه خداوند متعال برای آن مرحوم غفران الهی وعلو درجات و برای بازماندگان محترم صبر و بردباری خواستارم.»

منبع: ایسنا

اخبار مرتبط


ارسال دیدگاه