رفتن به بالا
  • یکشنبه - 5 فروردین 1403 - 15:28
  • کد خبر : ۲۲۰۹۱
  • چاپ خبر : سه هنرمند ایرانی با ارکستر اپرای مارینسکی به صحنه رفتند

سه هنرمند ایرانی با ارکستر اپرای مارینسکی به صحنه رفتند

کنسرت ویژه نوروزی ارکستر سمفونیک اپرای مارینسکی به رهبری ارکستر علی رهبری و همراهی امین غفاری به عنوان نوازنده ویولن و رضا فکری به عنوان خواننده تنور در سنت پترزبورگ برگزار شد. سه هنرمند ایرانی روز جمعه سوم فروردین پروژه «مادرم ایران» به آهنگسازی علی رهبری را با همراهی ارکستر سمفونیک اپرای مارینسکی سنت پترزبورگ […]

کنسرت ویژه نوروزی ارکستر سمفونیک اپرای مارینسکی به رهبری ارکستر علی رهبری و همراهی امین غفاری به عنوان نوازنده ویولن و رضا فکری به عنوان خواننده تنور در سنت پترزبورگ برگزار شد.

سه هنرمند ایرانی روز جمعه سوم فروردین پروژه «مادرم ایران» به آهنگسازی علی رهبری را با همراهی ارکستر سمفونیک اپرای مارینسکی سنت پترزبورگ روی صحنه برند.

علی رهبری به عنوان آهنگساز و رهبر ارکستر، رضا فکری خواننده تنور و امین غفاری به عنوان نوازنده ویولن در این کنسرت که مورد استقبال تماشاگران پر تعدادی قرار گرفت، حضور داشتند.

«مادرم ایران شماره یک»، «نوحه خوان» برای ویولن و ارکستر، «مادرم ایران شماره ۸»، «عربیزاسیون» برای ارکستر سمفونیک، «مادرم ایران شماره ۱۱» و «چنین گفت زرتشت» برای تنور، گروه کر و ارکستر بزرگ سمفونیک قطعاتی بودند که در این کنسرت اجرا شدند.

این شانزدهمین کنسرت علی رهبری به عنوان رهبر دایم میهمان اپرای مارینسکی بود.

پیش از برگزاری کنسرت رسمی این پروژه، والری گرگیف، رهبر مشهور روسی و مدیرکل مجموعه اپرای مارینسکی نیز از تمرین این گروه بازدید کرد از دو هنرمند ایرانی قدردانی کرد.

منبع: مهر

اخبار مرتبط


ارسال دیدگاه