رفتن به بالا
  • یکشنبه - 27 اسفند 1402 - 19:21
  • کد خبر : ۲۱۹۹۴
  • چاپ خبر : انتشار یک کتاب موسیقایی در روزهای پایانی سال

انتشار یک کتاب موسیقایی در روزهای پایانی سال

«موسیقی یارسان» عنوان یکی از تازه ترین کتاب های منتشرشده حوزه موسیقی به روایت علی‌اکبر مرادی و آوانگاری آموزشی تحلیلی حیدر کاکی است که به تازگی در دسترس مخاطبان و پژوهشگران قرار گرفت. کتاب «موسیقی یارسان» مشتمل سرودهای آیینی و ته‌رزهای باستانی تنبور به روایت علی اکبرمرادی، آوانگاری آموزشی، تحلیلی حیدر کاکی توسط انتشارات سرانه […]

«موسیقی یارسان» عنوان یکی از تازه ترین کتاب های منتشرشده حوزه موسیقی به روایت علی‌اکبر مرادی و آوانگاری آموزشی تحلیلی حیدر کاکی است که به تازگی در دسترس مخاطبان و پژوهشگران قرار گرفت.

کتاب «موسیقی یارسان» مشتمل سرودهای آیینی و ته‌رزهای باستانی تنبور به روایت علی اکبرمرادی، آوانگاری آموزشی، تحلیلی حیدر کاکی توسط انتشارات سرانه منتشر شد.

در توضیحات تکمیلی این کتاب آمده است:

«کتاب موسیقی یارسان آوا نگاری سرودها و ته‌رزهای باستانی تنبور، به عنوان یک فرهنگ موسیقایی است، که تاکنون به صورت سینه به سینه آموزش داده شده و هم اکنون برای نخستین بار مکتوب و از مضراب ها و نشانه‌هایی که ویژه نوازندگی این ساز است، استفاده شده است.

این نشانه‌ها هنگام فراگیری کاربردی عملی دارند و باعث آسانی در اجرای ساز شده و متناسب با فرهنگ خاص موسیقایی آن هستند.

در کتاب «موسیقی یارسان-سرودها و ته‌رزهای باستانی تنبور» همه مقام‌های کلام و مجلسی و گوشه‌های مختلف آن با روش تقریری و دقیق، و نه به صورت توصیفی، نت‌نویسی شده‌اند.

این کتاب برابر اثر صوتی علی اکبر مرادی، که در قالب چهار لوح فشرده ابتدا توسط خانه فرهنگ‌های جهان در پاریس و سپس توسط انتشارات ماهور منتشر شده است.

منبع: مهر

اخبار مرتبط


ارسال دیدگاه