رفتن به بالا
  • چهارشنبه - 16 اسفند 1402 - 14:32
  • کد خبر : ۲۱۷۵۷
  • چاپ خبر : وزیر ارشاد: از گروه «علیرضا قربانی» برای رفتار منطقی تشکر کرد

وزیر ارشاد: از گروه «علیرضا قربانی» برای رفتار منطقی تشکر کرد

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی درباره برخی حواشی پیرامون کنسرت علیرضا قربانی در اصفهان توضیحاتی ارایه داد. «مهدی اسماعیلی» وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی امروز در حاشیه جلسه هیأت دولت در جمع خبرنگاران با اشاره به برگزاری نمایشگاه قرآن در ماه مبارک رمضان اظهار کرد: در اولین روز فروردین، نمایشگاه بین‌المللی قرآن را آغاز می‌کنیم. […]

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی درباره برخی حواشی پیرامون کنسرت علیرضا قربانی در اصفهان توضیحاتی ارایه داد.

«مهدی اسماعیلی» وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی امروز در حاشیه جلسه هیأت دولت در جمع خبرنگاران با اشاره به برگزاری نمایشگاه قرآن در ماه مبارک رمضان اظهار کرد: در اولین روز فروردین، نمایشگاه بین‌المللی قرآن را آغاز می‌کنیم. همه تمهیدات فراهم شده که این نمایشگاه به بهترین نحو و با حضور همه اقشار مردمی برگزار شود.

وی افزود: بخش‌های جانبی در نمایشگاه برای حفظ سوره‌های کوچک برای خُردسالان آماده شده است و یک پویش میلیونی برای آن راه‌اندازی خواهد شد. تلاش می‌کنیم در تمامی استان‌ها در طول ماه مبارک رمضان، این نمایشگاه را داشته باشیم.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با بیان اینکه دیروز سند موسیقی از سوی رییس‌جمهور ابلاغ شد، گفت: این سند، اتفاق بسیار مبارکی برای حوزه هنر است. ۴۵ سال بود که این حوزه، قانون بالادستی نداشت؛ این سند به تصویب شورایعالی انقلاب فرهنگی رسیده و بسیار مترقی است و الان منتشر کرده‌ایم و در معرض استفاده همه عزیزان قرار دادیم.

اسماعیلی گفت: بنیاد پویانمایی رسماً دیروز ابلاغ شد و این بنیاد زیر نظر وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی تشکیل خواهد یافت و همچنین شهر جهانی صنایع خلاق فرهنگی نیز اتفاق مبارک در موضوع صنایع خلاق است که با همکاری جهاد دانشگاهی و معاونت علمی و فناوری این کار بزرگ جلو خواهد رفت.

توضیح درباره برخی حواشی پیرامون «علیرضا قربانی» و «شروین حاجی‌پور» 

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی درباره کنسرت علیرضا قربانی در اصفهان اظهار کرد: در ابتدا از مردم عزیز و شهیدپرور اصفهان تشکر می‌کنم؛ مردم اصفهان همیشه پیشتاز صحنه‌های بزرگ در انقلاب اسلامی بوده و هستند؛ ۲۵ آبان سال گذشته را به دلیل همین ماهیت مکتب شهادت‌طلبانه‌ای که در اصفهان حاکم است، به عنوان روز حماسه ایثار اصفهان نام‌گذاری کردیم.

اسماعیلی با بیان اینکه در اصفهان دوستان‌مان درخواست اجرا داشتند که مجوز داده شده بود، افزود: با وجود این مجوز، در اجرا یک ناهماهنگی پیش آمد که ما با وزارت کشور و مدیران استان تعامل کردیم و از دیشب اجرای آقای قربانی آغاز شده است.

وی اظهار کرد: حضور همکاران من هم در آنجا برای عرض خدا قوت به همکاران فرهنگی در استان و همینطور برای عذرخواهی از مردم و انجام هماهنگی‌های لازم بود. علاوه بر مردم هنرپرور اصفهان باید از گروه اجرا هم تشکر کنم که رفتار خوب و منطقی داشتند.

اسماعیلی همچنین در واکنش به حکم «شروین حاجی‌پور» اظهار کرد: این کار به نظرم قابل حل است و من با مسؤولان محترم قضایی هم صحبت کردم تا بتوانیم این موضوع را به زودی حل کنیم و امکان استفاده فضای هنری کشور از این دوستان بیشتر فراهم شود و جوانان خوب‌مان هم بتوانند فعالیت‌هاشان را ادامه دهند.

منبع: مهر

اخبار مرتبط


ارسال دیدگاه