رفتن به بالا
  • یکشنبه - 13 اسفند 1402 - 15:18
  • کد خبر : ۲۱۷۳۷
  • چاپ خبر : شوالیه آواز ایران در «کوک آوا»ی رادیو صبا

شوالیه آواز ایران در «کوک آوا»ی رادیو صبا

رادیو صبا در برنامه کوک آوا گلچینی از آثار شهرام ناظری شوالیهٔ آواز ایران را تقدیم مخاطبان می کند. به گزارش خبر آوا و به نقل از روابط عمومی رسانه ملی، «کوک آوا» یکی از برنامه‌های موسیقی محور این شبکه رادیویی است، که با ترکیب متن، ترانه و موسیقی بسته شنیداری جالبی را تقدیم شنوندگان […]

رادیو صبا در برنامه کوک آوا گلچینی از آثار شهرام ناظری شوالیهٔ آواز ایران را تقدیم مخاطبان می کند.

به گزارش خبر آوا و به نقل از روابط عمومی رسانه ملی، «کوک آوا» یکی از برنامه‌های موسیقی محور این شبکه رادیویی است، که با ترکیب متن، ترانه و موسیقی بسته شنیداری جالبی را تقدیم شنوندگان می‌کند.

«کوک آوا» برنامه ای است که قطعات موسیقی باکلام را بر اساس یک مضمون مشترک انتخاب و بخش هایی از آنها را پخش می‌کند.
این برنامه در هر قسمت با انتخاب یک وجه مشترک، ترانه و موسیقی را به هم کوک می زند، روز دوشنبه ۱۴ اسفند «کوک آوا» گلچینی از آثار شهرام ناظری شوالیهٔ آواز ایران را تقدیم مخاطبان می‌کند.

شهرام ناظری، موسیقی‌دان و خواننده اهل کرمانشاه است. او از خوانندگان شناخته‌ شده موسیقی اصیل ایرانی و ملقب به “شوالیهٔ آواز ایران” است. مجمع انجمن آسیا وی را “هنرمند برتر آسیا”،روزنامهٔ نیویورک تایمز او را “بلبل فارسی و روزنامهٔ کریستین ساینس مانیتور او را “لوچیانو پاواروتی ایران” نامیده‌ است.

از معروف‌ترین تصنیف‌های شهرام ناظری می‌توان به تصنیف‌های اندک اندک با شعر مولانا، تصنیف آتشی در نیستان با شعر مجذوب تبریزی، کاروان شهید با آهنگ محمدرضا لطفی و شیدا شدم با شعر خودش، تصنیف مهتاب‌ در آلبومی‌ به همین نام، و تصنیف‌های میهنی و ایران‌دوستانه‌اش (مانند سرود ایران جوان یا آثار کانون چاووش) اشاره کرد.

هم‌چنین، آثاری که ناظری به زبان مادری‌اش (زبان کُردی) اجرا کرده، مشهورند. از معروف‌ترین آثار کردیِ کرمانشاهانی که ناظری نیز خوانده می‌توان به تصنیف‌های قدیمیِ کابوکی، شیرین شیرین و واران وارانه اشاره کرد که او بازخوانی کرده‌است

این برنامه موسیقی محور هر روز ساعت ۶:۱۵ به تهیه کنندگی انسیه شمس اللهی تقدیم مخاطبان رادیو صبا می‌شود.

اخبار مرتبط


ارسال دیدگاه