رفتن به بالا
  • جمعه - ۶ بهمن ۱۴۰۲ - ۱۲:۴۳
  • کد خبر : ۲۱۰۸۱
  • چاپ خبر : ابراز امیدواری به ثبت هفته موسیقی در تقویم رسمی

ابراز امیدواری به ثبت هفته موسیقی در تقویم رسمی

مدیرعامل انجمن موسیقی ایران گفت: امیدواریم بتوانیم با حمایت‌های وزیر ارشاد و سایر متولیان امر یک هفته را در تقویم رسمی کشور به عنوان هفته موسیقی ایرانی نامگذاری کنیم و در همه ٣۴ استان این اتفاق مبارک برقرار شود. علی‌عباس ستایشگر شامگاه پنجشنبه ۵ بهمن در آیین پایانی دومین جشنواره «شب‌های موسیقی هگمتانه» در شهر […]

مدیرعامل انجمن موسیقی ایران گفت: امیدواریم بتوانیم با حمایت‌های وزیر ارشاد و سایر متولیان امر یک هفته را در تقویم رسمی کشور به عنوان هفته موسیقی ایرانی نامگذاری کنیم و در همه ٣۴ استان این اتفاق مبارک برقرار شود.

علی‌عباس ستایشگر شامگاه پنجشنبه ۵ بهمن در آیین پایانی دومین جشنواره «شب‌های موسیقی هگمتانه» در شهر همدان، از پیشنهاد اداره‌کل ارشاد استان همدان در ارتقای شب‌های موسیقی هگمتانه و تعمیم آن به سراسر کشور استقبال کرد و یادآور شد: همراهی هنرمندان و عموم مردم استان همدان و رقم خوردن زیبایی‌ها در شب‌های موسیقی هگمتانه، گره خوردن فرهنگ و اصالت ایرانی را به خوبی نشان داد.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان همدان نیز گفت: هنر موسیقی تلفیقی از دانش، اندیشه و فطرت خدادادی است که در درجه اول حنجره انسان‌ها و در درجه دوم انواع سازهای ساخت بشر را در برمی‌گیرد.

مسعود ویژه از اجرای برنامه تمام گروه‌های موسیقی سنتی و محلی استان و برگزاری کلاس‌ها با حضور اساتید کشوری که حاصل چندین ماه تلاش و کوشش انجمن موسیقی بود، قدردانی کرد و گفت: امیدواریم این اتفاق مهم هرساله در استان هنرمندپرور رقم بخورد.

هادی فیض‌منش، معاون هنری، سینمایی اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان همدان نیز مطرح کرد: حضور مردم فرهنگ‌دوست استان در شب‌های موسیقی هگمتانه سرشار از ذوق و شوق بود و امیدواریم تا ما را برای ارتقاء این اتفاق مبارک همراهی کنند.

رئیس انجمن موسیقی استان همدان هم گزارشی از فعالیت‌های این انجمن ارائه داد و گفت: در طول مدت خدمتگزاریم برای اهالی موسیقی، ۳۰۰ برنامه اعم از برگزاری کنسرت، ورکشاپ و کلاس‌های موسیقی برگزار کردیم.

علی آقامحمدی به فعالیت انجمن موسیقی در ایام همه‌گیری ویروس کرونا اشاره کرد و یادآور شد: در ایام کرونا هم جشنواره‌های آنلاین برگزار کردیم که یکی از آنها جشنواره آوای سلامت بود.

وی درباره شب‌های موسیقی هگمتانه بیان کرد: بعد از انتشار فراخوان ۵۳ گروه از استان همدان شامل ٢۵ گروه موسیقی ایرانی و ٢٨ گروه موسیقی عاشقی اعلام آمادگی کردند که در نهایت ١٩ گروه به اجرای برنامه پرداختند.

در این اختتامیه دو گروه موسیقی آوای فاخته و آیین به اجرای برنامه پرداختند.

منبع: ایسنا

اخبار مرتبط


ارسال دیدگاه