رفتن به بالا
  • چهارشنبه - 4 بهمن 1402 - 12:56
  • کد خبر : ۲۱۰۶۴
  • چاپ خبر : «میان دو منزل»؛ مروری بر زندگی عثمان محمد پرست

«میان دو منزل»؛ مروری بر زندگی عثمان محمد پرست

مستند «میان دو منزل» به تهیه‌کنندگی و کارگردانی بهروز سبط رسول پرتره ای از عثمان محمدپرست (خوافی) از اساتید موسیقی مقامی ایران 4 بهمن ماه ساعت 19 از شبکه مستند پخش می شود. به نقل از روابط‌ عمومی شبکه مستند، «میان دو منزل» مروری بر زندگی و اندیشه‌های هنرمند بزرگ و دوتارنواز خراسان، عثمان محمدپرست […]

مستند «میان دو منزل» به تهیه‌کنندگی و کارگردانی بهروز سبط رسول پرتره ای از عثمان محمدپرست (خوافی) از اساتید موسیقی مقامی ایران 4 بهمن ماه ساعت 19 از شبکه مستند پخش می شود.

به نقل از روابط‌ عمومی شبکه مستند، «میان دو منزل» مروری بر زندگی و اندیشه‌های هنرمند بزرگ و دوتارنواز خراسان، عثمان محمدپرست است که به سفارش شبکه مستند برای تجلیل از ایشان ساخته شده است.

«میان دو منزل»، در زمان ۵۰ دقیقه با استفاده از تصاویر آرشیوی و در گفت‌وگو با دوستان، خانواده، فعالان گردشگری و اساتید موسیقی خراسان، به فصل‌هایی از زندگی اثرگذار این هنرمند پیش‌کسوت پرداخته است.

عثمان محمد پرست (۱۳ مهر ۱۳۰۷ – ۲۹ اردیبهشت ۱۴۰۱) معروف به «عثمان خوافی» از استادان دوتار نوازی خراسان و خیّرِ مدرسه‌ساز بود. او آثار مطرح و معروفی از چاوشی و سرحدی گرفته تا دیگر مقام‌های این دیار را اجرا کرده است.

این مستند چهارشنبه 4 بهمن ماه ساعت ۱۹ از شبکه مستند پخش می‌شود و تکرار آن روز بعد ساعت 8 است.

منبع: قدس

اخبار مرتبط


ارسال دیدگاه