رفتن به بالا
  • جمعه - 29 دی 1402 - 17:21
  • کد خبر : ۲۰۹۵۹
  • چاپ خبر : «پریچه خیال» محمد فکار منتشر شد

«پریچه خیال» محمد فکار منتشر شد

شاگرد استاد محمدرضا شجریان جدیدترین قطعه موسیقی خود را روانه بازار موسیقی کرد. محمد فکار از خوانندگان سنتی‌خوان کشورمان پس از مدتها قطعه «پریچه خیال» را منتشر و به بازار موسیقی عرضه کرد.این قطعه که فضایی متفاوت از دیگر آهنگهای خوانده شده توسط این خواننده دارد، با محتوایی عاشقانه اجرا شده است. آهنگسازی متفاوت این […]

شاگرد استاد محمدرضا شجریان جدیدترین قطعه موسیقی خود را روانه بازار موسیقی کرد.
محمد فکار از خوانندگان سنتی‌خوان کشورمان پس از مدتها قطعه «پریچه خیال» را منتشر و به بازار موسیقی عرضه کرد.این قطعه که فضایی متفاوت از دیگر آهنگهای خوانده شده توسط این خواننده دارد، با محتوایی عاشقانه اجرا شده است.
آهنگسازی متفاوت این قطعه سنتی_ایرانی را نوید فرد به عهده داشته و شعر آن توسط ریحانه حجتی سروده شده است. گرافیست و طراح علی منصوری و مدیر و‌ مشاور رسانه آن لی‌لا رضایی است. همچنین نوازندگی تار و گیتار آن را نوید فرد انجام داده است.
فکار یکی از شاگردان استاد محمدرضا شجریان بوده که دوره آواز را نزد وی گذرانده است و اکنون با بهره‌گیری از اصول صحیح خوانی موسیقی سنتی، گام را فراتر نهاده و فضای تلفیقی را تجربه می‌کند. این مدرس آواز از خوانندگان رادیو و تلویزیون است که پیش از این به برتری‌هایی دست یافته که از این میان می‌توان به نفر برتر «هزارصدا» اشاره کرد که به رقابت بین خوانندگان عرصه‌های مختلف شهره است.
«سکوت تلخ»، «برگرد»، «دلم‌گرفته»، «سربلند»، «دستان خالی»، «پیمانه»، «خاک تشنه» از دیگر آثار این هنرمند است. «پریچه خیال» را می‌توانید از رسانه‌های معتبر دانلود و گوش کنید.
منبع: صبا

اخبار مرتبط


ارسال دیدگاه