رفتن به بالا
  • جمعه - ۲۹ دی ۱۴۰۲ - ۱۷:۱۵
  • کد خبر : ۲۰۹۵۲
  • چاپ خبر : قدردانی از هنرمندان پیشکسوت عرصه ساخت ساز

قدردانی از هنرمندان پیشکسوت عرصه ساخت ساز

آیین اختتامیه چهارمین دوره نمایشگاه «سازخانه» روز پنجشنبه بیست و هشتم دی ماه با قدردانی از هنرمندان پیشکسوت عرصه ساخت ساز در خانه هنرمندان ایران برگزار شد. به نقل از روابط عمومی خانه موسیقی ایران، آیین پایانی چهارمین دوره نمایشگاه «ساز خانه» که به همت خانه موسیقی ایران در شاخه‌های سازهای ایرانی، کلاسیک و ابداعی […]

آیین اختتامیه چهارمین دوره نمایشگاه «سازخانه» روز پنجشنبه بیست و هشتم دی ماه با قدردانی از هنرمندان پیشکسوت عرصه ساخت ساز در خانه هنرمندان ایران برگزار شد.

به نقل از روابط عمومی خانه موسیقی ایران، آیین پایانی چهارمین دوره نمایشگاه «ساز خانه» که به همت خانه موسیقی ایران در شاخه‌های سازهای ایرانی، کلاسیک و ابداعی برپا شده بود، بعد از ظهر پنجشنبه ۲۸ دی ۱۴۰۲ در سالن شهناز خانه هنرمندان ایران برگزار شد.

در این برنامه که اجرای آن بر عهده غزل نهانی بود از اسدالله فرمانی معروف به گهواره و یوسف پوریا از معروف‌ترین سازندگان تنبور و تار قدردانی و تندیس خانه موسیقی به آنها اهدا شد.

یوسف پوریا (نوازنده و از سازندگان چیره‌دست ساز تار) پس از دریافت تندیس خانه موسیقی گفت: به همه حاضران به ویژه هنرمندانی که سال‌ها زحمت کشیده‌اند و این موسیقی را ادامه می‌دهند، خسته نباشید می‌گویم. همچنین به خانه موسیقی که خانه دوم ماست و اینجا را برپا نگه داشته است، خدا قوت می‌گویم. البته همین الان شخصیت‌هایی چون استاد پیرنیاکان را می‌بینم که استاد بنده هم هستند و دست ایشان را می‌بوسم. همچنین اساتید دیگری نیز در این مراسم حضور دارند که واقعا از این خانه دفاع می‌کنند.

در بخش دیگری از این مراسم از فاطمه طاحونه (سازنده ساز عود) و بهاره حسین‌زاده (سازنده ساز کمانچه) از هنرمندان پیشکسوت عرصه ساخت ساز به عنوان برگزیدگان چهارمین نمایشگاه «ساز خانه» تقدیر به عمل آمد. این در حالی است که ستاد برگزاری نمایشگاه همچنین از حمیرا اکبری (سازنده ساز ویولن) نیز به عنوان جوان‌ترین بانوی شرکت‌کننده در این نمایشگاه تقدیر کرد.

اجراهای تک‌نوازی، دوتا نوازی، چند نوازی توسط قاسم رحیم زاده، جواد عزیزی و سعید وجدان پاک و پخش کلیپ از جمله بخش‌های دیگر این برنامه بودند.

داریوش پیرنیاکان، هنگامه اخوان، فریدون شهبازیان، سوسن اصلانی، رضا ژاله، بهناز ذاکری، تقی ضرابی، بیاض امیر عطایی، محسن راسخ از جمله مهمانان این مراسم بودند.

منبع: مهر

اخبار مرتبط


ارسال دیدگاه