رفتن به بالا
  • جمعه - ۲۹ دی ۱۴۰۲ - ۱۷:۱۸
  • کد خبر : ۲۰۹۵۶
  • چاپ خبر : سمفونی«ساحت حماسه» در تالار وحدت رونمایی می شود

سمفونی«ساحت حماسه» در تالار وحدت رونمایی می شود

سمفونی «ساحت حماسه» مشتمل بر روایتی موسیقایی از ۲۴ هزار شهید استان تهران عصر روز جمعه بیست و نهم دی ماه در تالار وحدت تهران رونمایی می شود. به گزارش خبرگزاری مهر، سمفونی «ساحت حماسه» مشتمل بر روایتی موسیقایی از ۲۴ هزار شهید استان تهران ساعت ۱۸ عصر روز جمعه بیست و نهم دی ماه درتالار وحدت تهران […]

سمفونی «ساحت حماسه» مشتمل بر روایتی موسیقایی از ۲۴ هزار شهید استان تهران عصر روز جمعه بیست و نهم دی ماه در تالار وحدت تهران رونمایی می شود.

به گزارش خبرگزاری مهر، سمفونی «ساحت حماسه» مشتمل بر روایتی موسیقایی از ۲۴ هزار شهید استان تهران ساعت ۱۸ عصر روز جمعه بیست و نهم دی ماه درتالار وحدت تهران با حضور تعدادی مسئولان و مخاطبان رونمایی می‌شود.

سید محمدرضا حسینی معاون هماهنگی این طرح با اعلام این خبر گفت: موسیقی این طرح کلاسیک است که از دستگاه‌های مختلف موسیقی ایرانی در آن الهام گرفته شده است. آهنگساز این طرح آقای امیرحسین سمیعی است و خوانندگان چون محمد معتمدی، سید محسن حسینی، وهاب ابراهیمی، هادی حسن بیگی با این طرح همکاری دارند.

حسینی با بیان اینکه این اثر توسط علی محمد مؤدب، محمدمهدی سیار، رضا یزدانی و میلاد عرفان پور سروده شده، تاکید کرد: این طرح مشخصاً برای شهدای شهر تهران نوشته شده و روایتی از ایثار و مجاهدت شهدای شهر تهران در مقاطع مختلف تاریخی از ابتدای مبارزات مردم برای انقلاب تا به امروز است.

معاون هماهنگی این سمفونی، این طرح را شامل هفت موومان دانست و اظهار کرد: موومان اول شهدای نهضت، موومان دوم شهدای دفاع مقدس، موومان سوم شهدای مدافع حرم، موومان چهارم شهدای امنیت و شهدای ترور، موومان پنجم شهدای دانش آموز، کودکان و مادران شهید موومان ششم تشییع شهدا و موومان هفتم در خصوص خاطره است.

وی افزود: این اثر توسط ارکستر طلوع اجرایی خواهد شد و در مجموع ۸۰ نفر شامل ارکستر، گروه کر و خوانندگان و نوازندگان به اجرای این سمفونی خواهند پرداخت. این سمفونی در لوای کنگره ۲۴ هزار شهید پایتخت در حضور مسؤولان و جمعی از مردم، امروز ساعت ۱۸ در تالار وحدت اجرا می‌شود.

حسینی در پایان گفت: امیدواریم این اثر در شأن شهدا باشد و مورد قبول آنها واقع شود و در آینده نیز بتوانیم از آن استفاده کنیم.

منبع: مهر

اخبار مرتبط


ارسال دیدگاه