رفتن به بالا
  • چهارشنبه - ۲۷ دی ۱۴۰۲ - ۱۴:۱۶
  • کد خبر : ۲۰۹۳۰
  • چاپ خبر : هژیر مهرافزوز و تنبورنوازان در تالار وحدت اجرا می کنند

هژیر مهرافزوز و تنبورنوازان در تالار وحدت اجرا می کنند

هژیر مهرافروز خواننده و آهنگساز موسیقی ایرانی تازه‌ترین اجرای خود را با رونمایی از یک قطعه جدید، شامگاه ۲۸ دی‌ ماه در تالار وحدت به صحنه خواهد برد. اجرای پیش رو در واقع تکرار و تمدیدی بر کنسرت ۲۹ آبان‌ ماه این هنرمند است که با همراهی تنبورنوازان «نسل خلیل» اجرا خواهد شد. در این […]

هژیر مهرافروز خواننده و آهنگساز موسیقی ایرانی تازه‌ترین اجرای خود را با رونمایی از یک قطعه جدید، شامگاه ۲۸ دی‌ ماه در تالار وحدت به صحنه خواهد برد.

اجرای پیش رو در واقع تکرار و تمدیدی بر کنسرت ۲۹ آبان‌ ماه این هنرمند است که با همراهی تنبورنوازان «نسل خلیل» اجرا خواهد شد. در این اجرا که آهنگسازی قطعات آن بر عهده هژیر مهرافروز است، علاوه بر گروه تنبورنوازان «نسل خلیل»، شهریار نظری (دف)، امین یساولی (عود) و قدیر ثاقب (طبلا) این هنرمند را همراهی خواهند کرد.

قطعه «تو مرو» با کلامی از حضرت مولانا و با آهنگسازی و تنظیم هژیر مهرافروز همراه است و قرار است در اجرای پیش رو از آن رونمایی شود.

«شمس من و خدای من»، «جانِ جان»، «بروید ای حریفان» و «شراب ارغوانی» از جمله قطعاتی هستند که در این کنسرت اجرا خواهد شد و این در حالی است که بخشی از اجرای گروه در فضای بداهه شکل خواهد گرفت.

هژیر مهرافروز در کرمانشاه متولد شده و از سن پنج سالگی به یادگیری موسیقی پرداخته است. این هنرمند تاکنون اجراهای متعددی روی صحنه برده و آلبوم‌های موفقی منتشر کرده است. همچنین، گروه تنبورنوازان «نسل خلیل» مدتی است که توسط هژیر مهرافروز بنیان‌گذاری شده و فعالیت رسمی خود را به همراه گروه «آیان» که دارای سابقه اجرایی بیشتری در عرصه موسیقی بود، آغاز کرد.

منبع: ایسنا

اخبار مرتبط


ارسال دیدگاه