رفتن به بالا
  • شنبه - 23 دی 1402 - 14:33
  • کد خبر : ۲۰۸۱۲
  • چاپ خبر : جشنواره فرهنگی «بلوط» در تهران برگزار شد

جشنواره فرهنگی «بلوط» در تهران برگزار شد

ششمین جشنواره فرهنگی «بلوط» با تجلیل از چند چهره‌ لر و اجرای موسیقی لری به روایت سه گروه، در سالن فردوسی دانشگاه تهران برگزار شد. جشنواره فرهنگی بلوط ششمین دوره خود را پنجشنبه ۲۱ دی‌ ماه در سالن فردوسی دانشگاه تهران و با استقبال علاقه‌ مندان به فرهنگ و هنر لر برگزار کرد. در این […]

ششمین جشنواره فرهنگی «بلوط» با تجلیل از چند چهره‌ لر و اجرای موسیقی لری به روایت سه گروه، در سالن فردوسی دانشگاه تهران برگزار شد.

جشنواره فرهنگی بلوط ششمین دوره خود را پنجشنبه ۲۱ دی‌ ماه در سالن فردوسی دانشگاه تهران و با استقبال علاقه‌ مندان به فرهنگ و هنر لر برگزار کرد.

در این برنامه سه گروه موسیقی از مناطق لرنشین به اجرای برنامه پرداختند. مهدی امیریان از استان کهگیلویه و بویر احمد، محسن جلیل آزاد از چهارمحال بختیاری و گروه موسیقی هانای با خوانندگی بردیا مهر آرا؛ سه گروهی بودند که هر یک، بخش‌هایی از موسیقی مردمان لُر را روایت کردند.

در بخش‌هایی از این مراسم روشن سلیمانی و سالم پوراحمد اشعار عاشقانه و حماسیِ لری را روایت کردند.

همچنین در این مراسم چند تن از مفاخر قوم لُر مورد تجلیل قرار گرفتند که اسامی و حوزه فعالیت آنها به این شرح است:

سعید انصاریان (اقدامات عملی در بازآوری جنگل‌های زاگرس با کاشت گسترده و مراقبت پیوسته از بلوط)، رضا جباری (فوق تخصص جراحی مغز و اعصاب)، علی فروتن (بازیگر سینما و تئاتر)، فاطمه گودرزی (بازیگر سینما و تئاتر)، آزیتا ترکاشوند (بازیگر سینما و تئاتر)، سوگل طهماسبی (بازیگر سینما و تئاتر)، علیرضا استکی (سرمربی تیم ملی بوکس)، مهندس محمد حسین علیمرادیان، مسعود عبدی، محمد چگینی، اردشیر صالح پور، علیرضا اوسیوند بازیگر سینما و تلویزیون.

سخنران این برنامه سیدحمید پورمحمدی گل‌ سفیدی (معاون وقت امور اقتصادی و هماهنگی سازمان برنامه و بودجه) بود. او در صحبت‌هایش به قدمت قوم لر و افتخاراتی که این قوم بزرگ در ایران داشته اشاره کرد و از بلوط و استفاده از نماد آن در برخی پول‌های دنیا به دلیل توجه ویژه به این درخت ارزشمند و نماد ایستادگی و مقاومت اشاره کرد.

منبع: ایسنا

اخبار مرتبط


ارسال دیدگاه