رفتن به بالا
  • دوشنبه - ۴ دی ۱۴۰۲ - ۰۹:۵۰
  • کد خبر : ۲۰۱۳۳
  • چاپ خبر : محسن توسلی در اروپا برای فلسطین خواند

محسن توسلی در اروپا برای فلسطین خواند

محسن توسلی از خوانندگان فعال عرصه تولید آثار موسیقایی مرتبط با موضوع مقاومت طی روزهای گذشته با همراهی رایزنی فرهنگی ایران در یونان به اجرای چند قطعه موسیقایی با موضوع فلسطین پرداخت. به همت جامعه فلسطینیان یونان و همراهی رایزنی فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در یونان ویژه برنامه‌ای در حمایت از مردم مظلوم فلسطین و […]

محسن توسلی از خوانندگان فعال عرصه تولید آثار موسیقایی مرتبط با موضوع مقاومت طی روزهای گذشته با همراهی رایزنی فرهنگی ایران در یونان به اجرای چند قطعه موسیقایی با موضوع فلسطین پرداخت.

به همت جامعه فلسطینیان یونان و همراهی رایزنی فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در یونان ویژه برنامه‌ای در حمایت از مردم مظلوم فلسطین و محکومیت جنایات رژیم صهیونیستی در غزه به میزبانی مرکز فرهنگی «پُریا» شهر آتن برگزار شد که طی آن محسن توسلی از خوانندگان فعال عرصه تولید آثار انقلابی و حوزه مقاومت به اجرای برنامه پرداخت.

با وجود فضای رسانه ای و حمایت دولتی از رژیم صهیونیستی در یونان استقبال جوانان حاضر در این نشست از این رویداد موسیقایی قابل توجه بود.

در این نشست که با حضور رییس جامعه فلسطینیان یونان، رییس مرکز فرهنگی پُریا، رایزن فرهنگی کشورمان در یونان و مهدی زرشکیان مرشد ورزش های زورخانه ای و جمعی از فرهیختگان یونانی برگزار شد، برای اولین بار کلیپ سه زبانه غزه که با حمایت سازمان فرهنگ و ارتباط اسلامی با خوانندگی محسن توسلی تولید شده است، پیش روی مخاطبان قرار گرفت. این در حالی است که این خواننده تعدادی از آثار خود درباره موضوعات فلسطین از جمله «قنوت در قدس» را برای حاضران در برنامه اجرا کرد.

عبدالطیف درویش نماینده جامعه فلسطینیان در یونان هم در این برنامه ضمن خیر مقدم به هیات ایرانی و تشکر از رایزنی فرهنگی جمهوری اسلامی ایران برای هماهنگی این رویداد، اظهار کرد: مطمئن باشید که همان طور که آمریکایی ها در ویتنام نماندند صهیونیست ها هم در اراضی اشغالی نخواهند ماند.

پیروزی قطعا نزدیک است و صبح پیروزی در سرزمین های اشغالی به زودی طلوع خواهد کرد و این سرزمین که ما صاحبان حقیقی آن هستیم به قبرستان صهیونیست ها مبدل خواهد شد. دولت مردان یونان هم مگر چند نفر هستند، پانصد نفر، هزار نفر، دوهزار نفر؛ مهم نیست که این افراد از اسراییل حمایت می کنند. مهم این است که ما مردم یونان را پشت سر خود داریم.

مهدی نیک خواه قمی رایزن فرهنگی کشور در یونان ضمن ابراز خوشنودی از حضور در این جمع گفت: ما در برهه ای از تاریخ قرار داریم که جنایات وحشیانه رژیم صهیونیستی را با وقاحت تمام مشاهده می کنیم. حمایت بی دریغ سردمداران غربی و رسانه های وابسته به آنان وظایف هنرمندان و اندیشمندان را سنگین تر کرده است. امروز هنرمند با هنر خود، اندیشمند با قلم خود و اصحاب رسانه با تولید محتوا وظیفه دارند صدای مردم مظلوم را به همگان برسانند و حقایق را بازگو کنند.

محسن توسلی خواننده انقلابی کشورمان پیش از اجرای خود عنوان کرد: یکی از بهترین ابزارها برای حمایت از مردم فلسطین ابزار موسیقی است که ما در ایران از این ابزار برای دفاع از مردم مظلوم فلسطین بهره می بریم. من بیش از ۷۰ اثر حماسی خوانده ام که بیش از ۱۰ اثر از آن در حمایت از مردم مظلوم فلسطین است. معتقدم همه هنرمندان باید بخشی از فعالیت های خود را برای دفاع مردم مظلوم فلسطین اختصاص دهند.

مرکز فرهنگی «پُریا»، خانه ای تاریخی متعلق به یکی از خوانندگان و موسیقی دانان مشهور یونانی به نام بابیس گولس است. وی متولد ۱۹۴۷ در شهر پاترا است. پس از فوت این هنرمند در سال ۲۰۱۵ به دلیل اینکه این ساختمان مدتی محل سکونت و برگزاری نشست های دوستانه او بوده است توسط شهرداری به عنوان مکانی برای فعالیت های فرهنگی اختصاص یافته است.

منبع: مهر

اخبار مرتبط:

«پیامبر» با صدای محسن توسلی منتشر شد

تولید یک عیدانه موسیقایی به خوانندگی محسن توسلی

تک‌آهنگ «ارتش فدای ملت» منتشر شد

اخبار مرتبط


ارسال دیدگاه