رفتن به بالا
  • یکشنبه - ۳ دی ۱۴۰۲ - ۱۲:۲۹
  • کد خبر : ۲۰۰۹۲
  • چاپ خبر : «دانشنامه هنر عاشیقلار» رونمایی می‌شود
در فرهنگسرای بهمن و با حضور وزیر ارشاد؛

«دانشنامه هنر عاشیقلار» رونمایی می‌شود

آیین رونمایی از «دانشنامه هنر عاشیقلار» به کوشش علی پولاد با اجرای عاشیق‌های نواحی ایران پنجشنبه ۷ دی در فرهنگسرای بهمن برگزار می‌شود. به گزارش خبرآوا و به نقل از روابط عمومی برنامه، مراسم رونمایی از دانشنامه هنر عاشیقلار که به کوشش علی پولاد، نویسنده و پژوهشگر فرهنگ و هنر نگاشته شده است، روز پنجشنبه […]

آیین رونمایی از «دانشنامه هنر عاشیقلار» به کوشش علی پولاد با اجرای عاشیق‌های نواحی ایران پنجشنبه ۷ دی در فرهنگسرای بهمن برگزار می‌شود.

به گزارش خبرآوا و به نقل از روابط عمومی برنامه، مراسم رونمایی از دانشنامه هنر عاشیقلار که به کوشش علی پولاد، نویسنده و پژوهشگر فرهنگ و هنر نگاشته شده است، روز پنجشنبه ۷ دی ماه با حضور محمدمهدی اسماعیلی وزیر فرهنگ‌ و‌ ارشاد اسلامی و جمعی از هنرمندان و اهالی موسیقی از ساعت ۱۷ در مرکز همایش‌های بین‌المللی شهید آوینی فرهنگسرای بهمن برگزار می‌شود.

علی پولاد متولد ۱۳۲۳ کارشناس ارشد رشته مهندسی کشاورزی از ترکیه است و انتشار رباعیات خیام به زبان‌های فارسی، انگلیسی، روسی و ترکی و کتب متعدد دیگر را در کارنامه کاری خود دارد، انتشار برگزیده‌ای از سخنان امام علی (ع) باعث شد تا دانشگاه آذربایجان به او دکترای افتخاری اهدا کند.

در مراسم رونمایی از دانشنامه هنر عاشیقلار که علی شکیبا مدیریت اجرایی آن را برعهده دارد، از تعدادی از عاشیق‌های پیشکسوت ایرانی نیز تقدیر خواهد شد.

حضور در این برنامه برای عموم علاقه‌ مندان آزاد و رایگان است. همچنین به افراد حاضر در برنامه ۶۰۰ نسخه دانشنامه شش جلدی هنر عاشیقلار؛ اثری با دربرگیری تاریخ، ادبیات و موسیقی هنر عاشیقی اهدا خواهد شد.

اخبار مرتبط:

«عاشیقلار»؛ نخستین دوره مسابقه عاشیق‌ های جوان ایران برگزار می شود

هفته موسیقی عاشیقی و مقامی آذربایجان در تبریز برگزار می شود

آیین اختتامیه نخستین مسابقه «عاشیق‌های جوان ایران» برگزار شد

منطقه ارسباران خاستگاه هنر موسیقی عاشیقی است

موسیقی بومی ایران / قسمت دوم

اخبار مرتبط


ارسال دیدگاه